7 C
Skopje, MK
Friday, November 24, 2017

ТРАВЕЛ

Србите летово ја нападнаа Албанија

Во Драч за полн пансион со шест ноќевања и превоз од Гнилане чини 180 евра…Бројот на туристи што во последните години одлучуваат за летувањата...

ПОДОБРО ДА ОДИМЕ ВО АЛБАНИЈА НА ОДМОР, ОТКОЛКУ ВО ГРЦИЈА?!

Албанија - нова топ дестинација на Балканот. Албанија е земја скирена на јужниот дел од балканскиот полуостров, богата со историја и култура која, како и...

Запознајте ја најнепознатата грчка плажа со кристално чисти води – Галерија

Ако сте редовен посетител на грчките плажи, веројатно мислите дека ги знаете повеќето од нив. Вистината е дека Грција секогаш има со што да...

Дојран – градот што воскресна…

Преубави плажи, комфорни хотели, локални специјалитети, забава за сите посетители, културно историски локалитети… Колку само неоткриена убавина и можности крие овој наш туристички бисер.. Некој...

Погледнете како “Qatar Airways” ја престави Македонија (ВИДЕО)

Македонија е крстопат на историјата со одбрано минато и интересна сегашност - вака најдобриот авио превозник во светот, Qatar Airways го наслови видеото кое...

Плажата во Долно Дупени, или “Морска плажа” голема атракција оваа лето за Македонците

Плажата „Дупени Бич“ во Долно Дупени на Преспанското Езеро е вистински хит ова лето. Ситниот песок и пространата плажа ги привлекуваат туристите. Од година во...

ХИПСТЕРСКА ПЛАЖА НА КОЖУФ: Стара Река создала Бел Рај (фото)

Одиме на планина да седнеме на плажа. Колку и да звучи необично, тоа сепак е возможно и тоа на падините на Кожув и се...

7 работи кои не смеете да ги правите кога сте во Грција

Како и во секоја друга земја, така и во Грција постојат правила кои не смеат да се прекршат. Ако сакате да имате одмор без проблеми,...

Оваа плажа е прогласена за најубава во Европа

Малата британска плажа Росли беј во Свонси е прогласена за најубава плажа во Европа, фрлајќи ги во сенка шпанската Коста дел Сол и преубавите...

Запознајте ја грчката плажа на првиот крак која никогаш не е иста – Видео

Иако полуостровот Касандра, или првиот прст на Халкидики, убедливо е најпосетено катче на грчкото приморје кога се во прашање туристите од регионот, многумина не...

Ноќевање во Преспа чини исто како во Грција

Цените за ноќевање крај Преспанското Езеро се изедначија со оние во Грција. Полупансион по лице во хотел и во Преспа и во Грција се движи...

Македонија на нозе: Расте понудата за бесплатно сместување за деца со пп, самохрани родители...

За неполна недела од основањето на Фејсбук групата, Бесплатно сместување-Македонија, драстично порасна бројот на граѓани и хотели низ целата земја кои нудат бесплатно сместување....

Најевтини места за фамилијарен одмор во Европа

Патувањата го збогатуваат човекот, го отвораат умот и му даваат пошироки погледи кон светот. Кога личноста е сингл, организацијата и патувањата се реализираат полесно....

НАЈНОВИ