Ресторан во Венеција на туристи им наплатил 1.100 евра за три стека и риба

Ресторан во Венеција кој измамил странски туристи е казнет со парична казна од 19.370 евра. Вработени во ресторанот „Osteria da luca“ кој се наоѓа во...

Пиво за 1 евро, сангрија за 2: Спакувајте ги куферите и заминете во Лисабон

Долго време одбивав да ја посетам Португалија, не ѝ обрнував толкаво внимание како на другите европски држави, но минатото лето кога ми се укажа...

Како изгледа полетување на авион од пилотската кабина?

AirlinePilotVids објави видео во кое е прикажано како изгледа едно полетување, од пилотската кабина на авионот. Снимката е од авион „Airbus A380“ на „British Airways“...

Hyperloop One постави нов рекорд за брзина!

https://www.facebook.com/futurism/videos/909943949184805/

СВЕТСКО, А НАШЕ: Симеон Коруноски со нов cover светскиот хит „Photograph“ од Ed Sheeran

Младиот македонски музички талент Симеон Коруноски со нов cover овој пат од светскиот хит „Photograph“ од Ed Sheeran. Погледнете како изгледа тоа: https://www.facebook.com/sime66/posts/2084512108448898?pnref=story

Србите летово ја нападнаа Албанија

Во Драч за полн пансион со шест ноќевања и превоз од Гнилане чини 180 евра…Бројот на туристи што во последните години одлучуваат за летувањата...

ПОДОБРО ДА ОДИМЕ ВО АЛБАНИЈА НА ОДМОР, ОТКОЛКУ ВО ГРЦИЈА?!

Албанија - нова топ дестинација на Балканот. Албанија е земја скирена на јужниот дел од балканскиот полуостров, богата со историја и култура која, како и...

Запознајте ја најнепознатата грчка плажа со кристално чисти води – Галерија

Ако сте редовен посетител на грчките плажи, веројатно мислите дека ги знаете повеќето од нив. Вистината е дека Грција секогаш има со што да...

Дојран – градот што воскресна…

Преубави плажи, комфорни хотели, локални специјалитети, забава за сите посетители, културно историски локалитети… Колку само неоткриена убавина и можности крие овој наш туристички бисер.. Некој...

Погледнете како “Qatar Airways” ја престави Македонија (ВИДЕО)

Македонија е крстопат на историјата со одбрано минато и интересна сегашност - вака најдобриот авио превозник во светот, Qatar Airways го наслови видеото кое...

Плажата во Долно Дупени, или “Морска плажа” голема атракција оваа лето за Македонците

Плажата „Дупени Бич“ во Долно Дупени на Преспанското Езеро е вистински хит ова лето. Ситниот песок и пространата плажа ги привлекуваат туристите. Од година во...

ХИПСТЕРСКА ПЛАЖА НА КОЖУФ: Стара Река создала Бел Рај (фото)

Одиме на планина да седнеме на плажа. Колку и да звучи необично, тоа сепак е возможно и тоа на падините на Кожув и се...

НАЈНОВИ