Запознајте ја грчката плажа на првиот крак која никогаш не е иста – Видео

Иако полуостровот Касандра, или првиот прст на Халкидики, убедливо е најпосетено катче на грчкото приморје кога се во прашање туристите од регионот, многумина не...

7 работи кои не смеете да ги правите кога сте во Грција

Како и во секоја друга земја, така и во Грција постојат правила кои не смеат да се прекршат. Ако сакате да имате одмор без проблеми,...

Ноќевање во Преспа чини исто како во Грција

Цените за ноќевање крај Преспанското Езеро се изедначија со оние во Грција. Полупансион по лице во хотел и во Преспа и во Грција се движи...

ПОДОБРО ДА ОДИМЕ ВО АЛБАНИЈА НА ОДМОР, ОТКОЛКУ ВО ГРЦИЈА?!

Албанија - нова топ дестинација на Балканот. Албанија е земја скирена на јужниот дел од балканскиот полуостров, богата со историја и култура која, како и...

ХИПСТЕРСКА ПЛАЖА НА КОЖУФ: Стара Река создала Бел Рај (фото)

Одиме на планина да седнеме на плажа. Колку и да звучи необично, тоа сепак е возможно и тоа на падините на Кожув и се...

Најевтини места за фамилијарен одмор во Европа

Патувањата го збогатуваат човекот, го отвораат умот и му даваат пошироки погледи кон светот. Кога личноста е сингл, организацијата и патувањата се реализираат полесно....

Дојран – градот што воскресна…

Преубави плажи, комфорни хотели, локални специјалитети, забава за сите посетители, културно историски локалитети… Колку само неоткриена убавина и можности крие овој наш туристички бисер.. Некој...

Запознајте ја најнепознатата грчка плажа со кристално чисти води – Галерија

Ако сте редовен посетител на грчките плажи, веројатно мислите дека ги знаете повеќето од нив. Вистината е дека Грција секогаш има со што да...

Плажата во Долно Дупени, или “Морска плажа” голема атракција оваа лето за Македонците

Плажата „Дупени Бич“ во Долно Дупени на Преспанското Езеро е вистински хит ова лето. Ситниот песок и пространата плажа ги привлекуваат туристите. Од година во...

Србите летово ја нападнаа Албанија

Во Драч за полн пансион со шест ноќевања и превоз од Гнилане чини 180 евра…Бројот на туристи што во последните години одлучуваат за летувањата...

Како изгледа полетување на авион од пилотската кабина?

AirlinePilotVids објави видео во кое е прикажано како изгледа едно полетување, од пилотската кабина на авионот. Снимката е од авион „Airbus A380“ на „British Airways“...

Колку ќе ве чини одморот ако се решите да заминете оваа лето во Хрватска

Според извори на чешките тур-оператори, за една седмица одмор во Хрватска се потребни од 800 до 900 евра. Поевтино е да се одмара во Хрватска...

ВИДЕО КОЕ ЌЕ ВЕ ОСТАВИ БЕЗ ЗДИВ: Македонија – неистражено богатство!

Во 16 минути прикажани се најубавите места во нашата Македонија- почнувајќи од Скопје преку многу манастири, планини, езера, реки и гастрономски уживања. Погледнете ја приказната...

НАЈНОВИ