ПОДОБРО ДА ОДИМЕ ВО АЛБАНИЈА НА ОДМОР, ОТКОЛКУ ВО ГРЦИЈА?!

Албанија - нова топ дестинација на Балканот. Албанија е земја скирена на јужниот дел од балканскиот полуостров, богата со историја и култура која, како и...

Ако планирате одмор во Грција, годинава во просек е за 20 отсто поскапа од...

Какви ќе бидат цените оваа година во омиленото место за летување за Македонците? Засилените контроли на даночните инспекции и кризата во Турција ја поскапеа Грција....

Ноќевање во Преспа чини исто како во Грција

Цените за ноќевање крај Преспанското Езеро се изедначија со оние во Грција. Полупансион по лице во хотел и во Преспа и во Грција се движи...

Најевтини места за фамилијарен одмор во Европа

Патувањата го збогатуваат човекот, го отвораат умот и му даваат пошироки погледи кон светот. Кога личноста е сингл, организацијата и патувањата се реализираат полесно....

Плажата во Долно Дупени, или “Морска плажа” голема атракција оваа лето за Македонците

Плажата „Дупени Бич“ во Долно Дупени на Преспанското Езеро е вистински хит ова лето. Ситниот песок и пространата плажа ги привлекуваат туристите. Од година во...

Погледнете како “Qatar Airways” ја престави Македонија (ВИДЕО)

Македонија е крстопат на историјата со одбрано минато и интересна сегашност - вака најдобриот авио превозник во светот, Qatar Airways го наслови видеото кое...

Србите летово ја нападнаа Албанија

Во Драч за полн пансион со шест ноќевања и превоз од Гнилане чини 180 евра…Бројот на туристи што во последните години одлучуваат за летувањата...

НАЈНОВИ