Погледнете како “Qatar Airways” ја престави Македонија (ВИДЕО)

Македонија е крстопат на историјата со одбрано минато и интересна сегашност - вака најдобриот авио превозник во светот, Qatar Airways го наслови видеото кое...

Најдобрите кафичи на покрив низ светот

Ако сте расположени за „Пат околу светот“ и најдобрите места за забава кои се наоѓаат на врвот од облакодерите, ова се 14-те места каде...

Ноќевање во Преспа чини исто како во Грција

Цените за ноќевање крај Преспанското Езеро се изедначија со оние во Грција. Полупансион по лице во хотел и во Преспа и во Грција се движи...

Ресторан во Венеција на туристи им наплатил 1.100 евра за три стека и риба

Ресторан во Венеција кој измамил странски туристи е казнет со парична казна од 19.370 евра. Вработени во ресторанот „Osteria da luca“ кој се наоѓа во...

Кои се 10-те најлуди улици на светот (Фото)

Трговска улица низ која по неколку пати на ден поминува воз, улица по која се движат специјални кошеви-автомобили и што ли уште не. Списанието Travel...

Најевтини места за фамилијарен одмор во Европа

Патувањата го збогатуваат човекот, го отвораат умот и му даваат пошироки погледи кон светот. Кога личноста е сингл, организацијата и патувањата се реализираат полесно....

Колку ќе ве чини одморот ако се решите да заминете оваа лето во Хрватска

Според извори на чешките тур-оператори, за една седмица одмор во Хрватска се потребни од 800 до 900 евра. Поевтино е да се одмара во Хрватска...

ХИПСТЕРСКА ПЛАЖА НА КОЖУФ: Стара Река создала Бел Рај (фото)

Одиме на планина да седнеме на плажа. Колку и да звучи необично, тоа сепак е возможно и тоа на падините на Кожув и се...

Женева – град во кој живеат луѓе од 187 земји од светот!

Природната убавина, езерата, Монблан, изобилие од различни култури и удобната колевка на локалните жители, се само некои од причините зошто Женева е омилен град...

Најубавите места на Светот за романтичен одмор

Има ли нешто поубаво од романтичен одмор со саканиот? Овие места се едни од најубавите во светот каде што можете да заборавите на секојдневниот...

СВЕТСКО, А НАШЕ: Симеон Коруноски со нов cover светскиот хит „Photograph“ од Ed Sheeran

Младиот македонски музички талент Симеон Коруноски со нов cover овој пат од светскиот хит „Photograph“ од Ed Sheeran. Погледнете како изгледа тоа: https://www.facebook.com/sime66/posts/2084512108448898?pnref=story

Плажата во Долно Дупени, или “Морска плажа” голема атракција оваа лето за Македонците

Плажата „Дупени Бич“ во Долно Дупени на Преспанското Езеро е вистински хит ова лето. Ситниот песок и пространата плажа ги привлекуваат туристите. Од година во...

НАЈНОВИ