7 работи кои не смеете да ги правите кога сте во Грција

Како и во секоја друга земја, така и во Грција постојат правила кои не смеат да се прекршат. Ако сакате да имате одмор без проблеми,...

Оваа плажа е прогласена за најубава во Европа

Малата британска плажа Росли беј во Свонси е прогласена за најубава плажа во Европа, фрлајќи ги во сенка шпанската Коста дел Сол и преубавите...

Запознајте ја грчката плажа на првиот крак која никогаш не е иста – Видео

Иако полуостровот Касандра, или првиот прст на Халкидики, убедливо е најпосетено катче на грчкото приморје кога се во прашање туристите од регионот, многумина не...

Ноќевање во Преспа чини исто како во Грција

Цените за ноќевање крај Преспанското Езеро се изедначија со оние во Грција. Полупансион по лице во хотел и во Преспа и во Грција се движи...

Македонија на нозе: Расте понудата за бесплатно сместување за деца со пп, самохрани родители...

За неполна недела од основањето на Фејсбук групата, Бесплатно сместување-Македонија, драстично порасна бројот на граѓани и хотели низ целата земја кои нудат бесплатно сместување....

Најевтини места за фамилијарен одмор во Европа

Патувањата го збогатуваат човекот, го отвораат умот и му даваат пошироки погледи кон светот. Кога личноста е сингл, организацијата и патувањата се реализираат полесно....

Санторини : Остров на белата боја и најубавиот залез на сонцето

анторини е веројатно најубавиот грчки остров, а  според многу посетители, дури и еден од најубавите острови на светот. Овој остров има облик на полумесечина и...

Четири работи кои треба да ги знаете ако патувате со деца

Семејните одмори се најубавите спомени од детството. Моменти кои со нетрпение се чекаат да дојдат. Секоја година – нова авантура. За време за подготовките...

Санторини : Остров на белата боја и најубавиот залез на сонцето

Санторини е веројатно најубавиот грчки остров, а  според многу посетители, дури и еден од најубавите острови на светот. Овој остров има облик на полумесечина и...

Најдобрите кафичи на покрив низ светот

Ако сте расположени за „Пат околу светот“ и најдобрите места за забава кои се наоѓаат на врвот од облакодерите, ова се 14-те места каде...

Колку ќе ве чини одморот ако се решите да заминете оваа лето во Хрватска

Според извори на чешките тур-оператори, за една седмица одмор во Хрватска се потребни од 800 до 900 евра. Поевтино е да се одмара во Хрватска...

10 дестинации кои мора да се видат еднаш во животот

Доколку имате можности и време за патувања, постојат неколку дестинации кои никако не смеете да ги одбегнете и дефинитивно мора да се најдат на...

Што да се посети во Амстердам

Амстердам, град со импресивна архитектура, град кој лежи на бреговите на две водни маси, заливот Ајселмер и реката Амстел. Град кој спие на 160...

НАЈНОВИ