ВИДЕО КОЕ ЌЕ ВЕ ОСТАВИ БЕЗ ЗДИВ: Македонија – неистражено богатство!

Во 16 минути прикажани се најубавите места во нашата Македонија- почнувајќи од Скопје преку многу манастири, планини, езера, реки и гастрономски уживања. Погледнете ја приказната...

Највисокиот град во светот, Ла Паз

Само помислете, како би ви било да живеете во град каде крововите на зградите се милуваат со облаците и можете да се движите над...

Женева – град во кој живеат луѓе од 187 земји од светот!

Природната убавина, езерата, Монблан, изобилие од различни култури и удобната колевка на локалните жители, се само некои од причините зошто Женева е омилен град...

Најубавите места на Светот за романтичен одмор

Има ли нешто поубаво од романтичен одмор со саканиот? Овие места се едни од најубавите во светот каде што можете да заборавите на секојдневниот...

Кои се 10-те најлуди улици на светот (Фото)

Трговска улица низ која по неколку пати на ден поминува воз, улица по која се движат специјални кошеви-автомобили и што ли уште не. Списанието Travel...

Ако планирате одмор во Грција, годинава во просек е за 20 отсто поскапа од...

Какви ќе бидат цените оваа година во омиленото место за летување за Македонците? Засилените контроли на даночните инспекции и кризата во Турција ја поскапеа Грција....

НАЈНОВИ