Нова опција на Инстаграм: Ќе можете да видите кој направил „Скриншот“ на вашето „Стори“

Како што беше претходно најавено, Инстаграм започна да ја тестира опцијата која што ќе ги извести корисниците доколку некој направи „Скриншот“ на нивното „Стори“. Инстаграм...

Кејт Аптон позираше топлес на карпа, но голем бран ја “фрли” манекенката во вода

Деновиве Кејт Аптон престојува на островот Аруба каде снимаше фотосесија за мгазинот Спортс Илустрејтед, но за време на фотографирањето, каде позира топлес имаше мала...

Натпревар за стриптизерки во Австралија, а еве што се случува зад сцената

Потребно е многу работа за да бидете егзотичен танчер или стриптизер. Мора да изгледаш добро, да танцуваш добро, да бидеш секси и да знаеш...

Оваа е Руската Ким Кардашијан

Шпанските медиуми од неодамна ја открија Инстаграм сензацијата од руски Каљининград Анастасија Квитко, позната под надимакот „руската Ким Кардашијан“. Многу брзо, Анастасија го „сруши“...

“Имаш три деца и очигледно сакаш да ги научиш како да станат порно ѕвезди!”...

Со последната фотографија Ким Кардашијан и тоа како ги налути своите фанови, а помеѓу најгласните биле мајките кои ја искритикувале Ким поради оваа постапка....

Истражување: Девојка покажа што навистина се крие во апаратите за сушење на рацете, после...

Во денешно време речиси во секој тоалет постојат електрични машини за сушење на рацете во замена на старомодните салфетки. Сите ние ги употребуваме без...

Светски аларм, апокалипса која му се заканува на целиот свет: Остануваме без вода за...

Јужноафрикански Кејптаун е првата метропола во која што чешмите целосно ќе пресушат во април оваа година, а во голема опасност се и други повеќемилионски...

„ТИГРИТЕ“ МЕЃУ НАЈДОБРИТЕ СНАЈПЕРИСТИ ВО СВЕТОТ: Снајперистите Тигри врвни стрелци во светот, ЕБР и...

Ладнокрвност, стручност, притаеност – еден куршум една мета. Само оној кој сето ова го поминува знае колкава е количината на стресот, бидејќи во нивната...

Засилување на небото: Кина има нов невидилив авион, погледнете го во акција (ВИДЕО)

Кинескиот претседател, Кси Џинпинг, спроведува голема модернизација на кинеските вооружени сили, кои се најбројните во светот, а во истата се вклучени и проектили за...

Викторија е секси “кукла на дување”, која има потрошено 34.000 евра за пластични операции

30 годишниот модел од Кан, Франција има потрошено околу 34.000 ерва за да се трансформира во кукла на дување. Викторија Вајлд ги "средила" усните...

Apple плати вртоглави 240 милиони долари за новата серија на Рис Витерспун и Џенифер...

Компанијата Епл за новата ТВ серија во која главните улоги ќе им припаднат на Рис Витерспун и Џенифер Анистон ќе ги чини цело богатство....

Фoто: Станија ги соблече хеланките и се пофали со своите резултати

Станија Добројевиќ строго води сметка за својата форма и за својот изглед. Тоа најдобро може да се забележи и во објавите на своите селфи...

Париз се бори со поплавите: Нивото на реката Сена го достигна врвот…

Седум париски станици за брзиот воз "RER C", една од најкористените линии во главниот град на Франција, ќе останат затворени најмалку до 5-ти февруари...

НАЈНОВИ