Вака тепа црногорската полиција (ВИДЕО)

Полицијата во Подгорица испитува кој од полиција во саботата ги претепал тројцата мажи во центарот на Подгорица. Видеото објавено на ИН4С покажува дека униформираните полицајци...

Викиликс: Меркел притискала – Груевски не прифатил Република Скопје (Македонија) за да влеземе во...

Македонската влада во 2008 година го одбила притисокот на германската канцеларка Ангела Меркел, и на романската влада да ја прифати од грчка страна понудената...

Што се случи вчера на 24 Вести во емисијата 24 Отворено? Погледнете го видеото...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во 24 Отворено со новинари, граѓани, студенти. Доколку дојде до взаемно прифатливо решение, тоа според Мицкоски, треба да биде ставено...

Богдан Илиевски, Борис Дамовски, Јане Ченто и Љубен Арнаудов излегуваат од притвор?

Пратеникот Љубен Арнаудов, и организаторите на протестите за „Заедничка Македонија“ Борис Дамовски и Богдан Илиевски излегуваат од Шутка. Скопска апелација ги прифатила нивните жалби...

(Видео) Еве ја песната за Евровизија на Србија

РТС на својот јутјуб канал вчера ја објави песната „Нови деца“ на Сања Илиќ и Балканика кои ќе ја претставуваат Србија на овогодинешната Евровизија...

НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА НА УШИТЕ АПЕЛОТ НА КЕРИМ (ВИДЕО)

Срѓан Ќерим апелира да не сме се делеле на предавници и патриоти, а тој беше директор 10 години на МПМ во чии весници со...

ДА ПОМОГНЕМЕ: Делчевчанец го продава бубрегот за да го спаси 4 годишниот син!

Приказната за малиот Матеј Стоилов од Делчево (4,5 години) чијшто татко сака да го продаде бубрегот за да го лекува својот син повторно се...

Таа преку оглас ме најми да ја застрелам во глава

Маж кој е уапсен поради убиство на девојка од Колорадо, рекол во полицијата дека ја убил бидејќи тааго најмила за да го направи тоа. Џозеф...

Заев денеска во Берлин ќе се сретне со германската канцеларка Ангела Меркел.

Премиерот Зоран Заев денеска во Берлин ќе се сретне со германската канцеларка Ангела Меркел. Средбата е во рамки на официјалната посета на владина делегација предводена...

Ќе се урне во целост пешачкиот мост на реката Вардар

Ќе се урне во целост пешачкиот мост на реката Вардар помеѓу Камениот мост и мостот “Гоце Делчев” што е делумно изграден и на кој...

Полицаецот направил нешто што ги оставило без текст

Кога еден постар човек дошол во банка, банкарите наместо да го услужат, одлучиле да го исфрлат од банката, во која бил верен клиент. А како...

Дилер од Неготино: Му нашле марихуана, кокаин, херион, метадон и ектази, продавал во цел...

На 19.02.2018 година, на подрачје на Неготино, по добиени оперативни сознанија, полициски службеници од Одделот за крим полиција –Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни...

Откако дозна дека е мртов, Сталоне мораше да докажува дека е жив

Актерот Силвестер Сталоне требаше да докаже на фановите дека тој се уште е жив откако на социјалните мрежи повторно се прошири бизарна измама, во...

НАЈНОВИ