После 19 години брак открил страшна тајна

Вистината е основа на секоја среќна врска или брак. Сепак, таа не му се насмевнала на Јан од Белгија, кој после 19 години открил...

Оваа снимка од Канада ги преплави социјалните мрежи

Жителите на Британска Колумбија, кај канадската провинција направиле видео на 13 јануари кое набрзо предизвикало голем број на шпекулации. Видеото е направено кај кањонот Чикамус...

Овој човек бил претепан од кенгур

Тинејџер, кој со својот брат отишол на лов на кенгури во Западна Австралија, бил претепан од кенгур. Откако Џошуа Хајден (19) и неговиот брат пукале кон кенгурот,...

Се бара оставка од Царовска

Не едно, туку три малолетни девојчиња, штитенички на ЈУ Завод за згрижување на деца со воспитно – социјални проблеми „25 Мај“ останале бремени. За едното...

„Колата е топ пали вози“ – внимателно не купувајте мачка во вреќа

Се продава ГОЛФ 4, 1.9 тди, 2004 година во перфектна сосотојба, парно, клима, електрика на стакло, одличен мотор, сменет ребраст каиш, филтер за воздух,...

Едвај извлекол жива глава: Кенгур претепал младо момче кое пробало да го убие

Кога младиот Џошуа Хајден (19) тргнал во лов на кенгури, не ни очекувал дека ќе се врати дома со скршена вилица и затворено око. Имено,...

Германскиот министер предупредува: На светот му се закануваат големи судири

Германскиот министер за надворешни работи, Зигмар Габриел, предупредил во Минхен дека светот на почетокот на 2018. година се соочува со бројни безбедносни предизвици и...

Каква пресуда доби Ивона Талевска за предметот “Тифани”

Условна казна за Ивона Талевска од две години затвор кои нема да ги одлежи ако 4 години не стори ново кривично дело. Треба да...

Има и вакви наставници

Антони и Отумн Нелсон биле загрижени за својот син кој тргнал во прво одделние и доаѓал дома вознемирен, па побарал од училиштето да спроведе...

ФРОДЕМ предлага конфедерација со Турција

Фронтот за демократска Македонија (ФРОДЕМ) предлага да се почнат преговори за конфедерација меѓу Република Македонија и Република Турција. Овој предлог го даваат бидејќи, според...

Села: Ми фрлија монитор и копје од знаме, а тоа ме зашемати

Пратеникот Зијадин Села во сведочењето пред судот рече дека гневните напаѓачи фрлиле директно кон него монитор од компјутер и копје од знамето. „Кратко потоа почнав...

Плејбој зајачица: Имав секс со Трамп кога Меланија се породи, ме привлекоа неговиот шарм...

46-годишната Карен МекДугал, поранешна Плејбој зајачица, која тврди дека во текот на 2006. година била 10 месеци во врска со Доналд Трамп, открила нови...

Oнлајн трговијата се користи за шверц на оружје и дрога

Употребата на веб страните за купување и продажба на разни произовди постојано се зголемува. Но, често се случува низ интернет страните за онлајн продавање...

НАЈНОВИ