Шокантно сведочење: Мијалков се фали во кафеана дека нарачал ликвидација на …

Шокантно сведочење на гостиварец: Слушнав како Мијалков се фали во кафеана дека нарачал ликвидација на Даниел Близнакот! Борче Грашиновски дал изјава за ова свое сведоштво...

Судот донесе одлука за притвор на Мијалков

-Предлогот за определување мерка притвор против обвинетите С.М., Г.Г., Н.Н., Т.Ј. и Н.Б., се одбива како неоснован, а по повод предлогот по службена должност...

Еве кој го исвиркуваше Џафери во Крушево

Покрај аплаузот од малкумината присутни на Мечкин Камен, на кратко за Талат Џафери имаше и свирежи, а еден од посетителите упорно и гласно му...

ФОТО: Македонецот Дејан Димитровски убиен во својот дом

Дејан Димитровски е убиен во неговиот дом во Перт, западна Австралија. Дејан (36 години) е брат на Наталија која во 2012 година ја поли со...

Крваво видео од пресметката на струмичани сред Прилеп

Продавачи на лубеници  со тешки моторни возила со струмички регистарски ознаки се степаа во Прилеп со стапови.  Засега не се знаат причините за тепачката...

ПРЕДМАЛКУ ОД СДСМ ИЗЛЕГОА СО МНОГУ ЖЕСТОКО СООПШТЕНИЕ ДО ГРУЕВСКИ – Еве што му...

Наместо да се соочи со одговорноста за се она што им го направи на граѓаните и државата во изминатите години, Никола Груевски продолжува со...

Еден од приведените коио нападнаа Заев во Собрание му пиша на Груевски: Не нарече...

SE PRIZNAVAM I SE E TOCNO , AMA KAKO KOGA GI APSEA NAJVERNITE CLENOVI KOI SE ZRTVUVAA ZA VMRO I MAKEDONIJA, KAKO TOGAS NE...

Право на регрес за годишен одмор (К-15)- Услов е работникот да работел најмалку …

Право на регрес за годишен одмор (К-15)- Услов е работникот да работел најмалку 6 месеци кај работодавачот. Покрај правото на работникот на заработувачка – плата има право...

Хрватите бегаат, масовно ја напуштаат татковината – еве што се случува

Хрватска според податоците во 2016 година ја напуштиле скоро 36.500 луѓе, но цифрата постојано се зголемува. Хрватите најмногу се иселуваат во Германија. Минатата година во...

Богатството на Тито пронајдено во гаража во Скопје, погледнете што се криеше длабоко под...

Далеку од очите на јавноста, длабоко под земја, во темната гаража на Службите за општи и заеднички работи, во гаражата на Македонската телевизија се...

Во полициската акција на МВР затворени се ОВИЕ ПОЗНАТИ УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТИ!

Во синоќешната полициска акција затворени се 13 угостителски објекти, а „Фокус“ ја објавува целата листа на објектите кои се затворени: 1. Гостилница Мал Алтан 2. Кабаре...

НАЈНОВИ