Повеќе од еден час не можеше да се воспостави повик на ОнеВип – еве...

Преку мрежате на мобилниот оператор ОнеВип попладнево повеќе од еден час не можеше да се воспостави  повик. Од ОнеВип информираат дека поради прекин на главни...

Тажна вест: Почина македонската поетеса и новинарка

На 64-годишна возраст, денеска во Скопје почина поетесата и новинарка Лилјана Дирјан. Таа е родена во Скопје, а дипломирала на Филолошкиот факултет при Универзитетот „Св.Кирил...

ЈСП Скопје ќе брка 250 луѓе од работа

Предновогодишна „чистка“ во Јавното сообраќајно претпријатие. Околу 250 лица, според нашите информации, вработени преку Агенција или со директен договор со ЈСП ќе останат без...

(ВИДЕО) Струјата нема да поскапи, ќе се укине ли дневната евтина тарифа?

Ќе се укине ли дневната евтина тарифа на струјата? Ќе остане ли дневната евтина тарифа на струјата?! Кога граѓаните ќе ја купуваат на слободниот пазар-...

(ВИДЕО) Руски војник му го попречи патот- Асад тргна заедно со Путин, но не...

Сирискиот претседател Башар ал-Асад во својата земја мораше да се придржува кон барањето на рускиот војник за време на посетата на рускиот претседател Владимир...

Идентификувана младата жена која е пронајдена обесена во Лептокарија

Жена на возраст од 38 години е пронајдена обесена на дрво вчера попладне во скопски Карпош. Неофицијално, вчера во 19:25 часот е пријавено дека во...

Затвореник им се предаде на властите по 20 години поминати во бегство

Затвореникот Гасан Салех (66), кој пред 20 години успеал да побегне од федералниот затвор во американската сојузна држава Пенсилванија, им се предаде на властите...

Фудбалери изрешетани со гумени куршуми

Нисколигашкиот фудбалски натпревар во Аргентина помеѓу Армстронг и Спортива го одбележи неверојатна бруталност на локалната полиција. Инцидентот го започнале навивачите, а за да ја смират...

Перо Антиќ и КК „Гостивар“ донираат 8 илјади евра за лекување на Стеван Гешовски

Кошаркарскиот клуб „Гостивар“ и неговиот претседател Перо Антиќ ќе обезбедат 8 илјади евра за лекување на Стеван Гешовски – Гешо, кој пред две години...

Чантата на Меган Маркл се продаде за 11 минути

Меган Маркл за кратко време стана модна икона . Неодамна таа се појави  во јавноста, за прв пат службано, одкако стана свршеница на принцот...

Груевски со пораки до кандидатите за нов лидер на ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски преку социјалните мрежи испрати порака до кандидатите за иден претседател на партијата, нивните соработници и делегатите на Конгресот на...

Нов ужас во Скопје: Жена нападната од кучиња, ја влечеле и гризале

Уште еден хорор во Скопје, откако во Аеродром куче нападна деца и возрасни. Триесет и осум годишната Џ.Б.од населба Илинден вчера околу пладне пријавила дека...

МИЛА ЦАРОВСКА НАЈАВИ 200 НОВИ ВРАБОТУВАЊА И ИЗГРАДБА НА НОВИ ГРАДИНКИ

Нови 200 вработувања, за 5 отсто повисоки плати за вработените во градинките се предвидени во буџетот за идната година кој на денешната прес-конференција го...

НАЈНОВИ