„Стар“: Во Брисел ќе се разговара за „Нова Македонија“

„Нова Македонија“ е предлогот за кој ќе се разговара во Брисел на средбата на медијаторот Метју Нимиц со прествавниците на Македонија и на Грција,...

Пријава за бомба во банка во Капиштец

Вчера, околу 9 часот и 35 минути, вработен во банка лоцирана на улицата „Народен фронт“ пријавил дека во два наврати во банката се јавило...

Гостиварчанец отишол на свадба, завршил со крвава вилица

Околу 15 часот во Медицинскиот центар во Гостивар е донесен Цено Ѓурчиновски (1986) од с.Тумчевиште со прострелна рана во пределот на вилицата. Истата ја стекнал...

Мајка оставила бебе само во када и 20 минути “седела” на Фејсбук: Кога се...

Мајка минала 20 минути на Фејсбук а за тоа време нејзиното шестмесечно бебе се удавило во купатилото. Шајен Самер Стаки (21) рекла на полицијата дека...

(ФОТО) Во Хрватска толку многу наврна снег што среде јули камиони го расчистуваат

Силно невреме пропратено со град ја погоди денес Истра, а поради количината на мраз на патиштата испратени се камиони за остранување на снег, јавуваат...

Жена усмртена во Тетово

Седумдесет и едно годишната У.Ј. од Тетово го загуби животот откако вчера околу 11:30 часот била прегазена од автомобил на улицата „Видое Смилевски Бато“...

Оливер заминува во Германија и има порака до власта: Си одам со солзи во...

Оливер Магдиќ од Славонија, кој заминува да бара работа во Германија, одлучил на хрватската влада на Фејсбук да и објасни што го натерало на...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на Заев за шест месеци да ја внесе Македонија во ЕУ

„Владата на СДС и Зоран Заев треба да го искористат моментот и да ја внесат Македонија во ЕУ и НАТО за три до шест...

Димитров: Не нѝ требаат стотици споменици за да бидеме …

„Оваа Македонија која ја претставувам е позрела Македонија. Нам не ни требаат стотина споменици на плоштадот во Скопје за да бидеме горди Македонци. Оваа...

Aвтобусите на ЈСП ќе возат бесплатно до Средно Водно и за продолжениот викенд

Градските власти потсетуваат дека денеска и за време на викендот граѓаните ќе имаат можност со автобус да се искачат до Средно Водно и да...

„ТВ 21“: Сообраќајна несреќа кај хотел Континентал со неколку луксузни возила (ФОТО)

Засега не се познати причините за сообраќајната незгода, ниту пак дали евентуални жртви и повредени лица. Тешка сообраќајна несрека кај хотел „Континентал“ во правец кон...

Хан утре ќе се сретне со Заев и ќе учествува на седница на Владата

Еврокомесарот за добрососедска политика и за проширување, Јоханес Хан, утре ќе присуствува на седница на Владата посветена на реформските приоритети, а потоа ќе има...

Трагедија: Цело семејство завиено во црно, двајца браќа и жената тргнале на свадба, завршија...

Три млади лица од едно семејство загинаа во одрон на патниот правец Торовица-Малецај кај албанскиот град Лежа. Според полициското соопштение, во несреќата загинале браќата Едмонд(31)...

НАЈНОВИ