Балканот пишува за блиндираното Ауди на српскиот претседател: Моќното возило предизвикало внимание од целиот...

Одлуката на обезбедувањето на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, тој во Загреб да се вози со своето претседателско "Audi A8L", предизвикала големо внимание во...

Видео: Црногорскиот пратеник го „извади од памет” колегата среде седница

Црногорскиот пратеник Бранко Радуловиќ го извади својот колега пратеник во Парламентот кога одеднаш се изнервира и се развика. Тој ја искритикува Владата за здравствениот систем. https://youtu.be/Olg5wIyy8tQ

Изјавата на светски познатата пејачка за Косово ја разбесни Србија

Пејачката Рита Ора која во САД ја достигна својата светска слава на Твитер објави дека ќе присуствува на одбележувањето на “десетгодишнината од осамостојувањето на...

Како се ликвидирани сведоците против Харадинај: Американски генерал ги откривал сведоците, Харадинај нарачувал да...

Американскиот генерал Стивен Шук, кој на Косово беше заменик шеф на Унмик, директно е одговорен затоа што се ликвидирани речиси сите сведоци во хашкиот...

Цеца оперирана во строга тајност!

Пред двe недели српската фолк ѕвезда Цеца Ражнатовиќ е оперирана во строга тајност, а информацијата за хирушкиот зафат ја објави магазинот „Hello“. Цеца  наводно драстично...

Ортопед од пеколот: „Ме праша дали сопругот, кога прв пат ме е…, го направил...

Една од најгледаните емисии во Хрватска, „Провјерено“, донесува несекојдневна приказна за лекар ортопед во Загреб, кој со своите пациенти се однесува многу непристојно, безобразно...

На Балканот ровари телефонска измама! Ако се јавите на овој број ви отиде платата...

Поради тоа што се јавиле, од сметките им е земена сума на пари. Многу жители од Ѓаково наведуват дека се жртви на превара по пат...

Писмо на Албанец ја трогна цела Србија (ФОТО)

Пред две години еден Албанец напишал писмо до Србите. Поради зборовите кои тогаш ги ставил на хартија, добил лавина позитивни коментари кои докажале дека...

Судот во Косово го осуди наркобосот Кељменди на шест години затвор

Балканскиот наркобос Насер Кељменди од Косово денеска е осуден на шест годишен затвор поради трговија со дрога, но е ослободен по обвинението за убиство,...

Мртва 21 годишна девојка од Србија, завиткана во тепих, најдена во Швајцарија

Полицијта во Швајцарија најде тело во шума, која се утврди дека е 21- годишната Изабела Тодоровиќ со потекло од Србија. Човекот кој е сопственик на...

Голем скандал во Србија: Малолетници на Инстаграм се фалат со користење и трговија на...

За само 8 дена, Инстаграм профилот "Дрога Србија", судејќи според најстарата објавена фотографија, собрала речиси 1.500 фанови. На профилот на "drogasrbija" корисниците анонимно објавуваат фотографии...

„Српски“ наместо „Јужен тек“ – Македонија не е во игра

„Српски поток“ би требало да го замени  проектот  за достава на ефтин руски гас наречен „Јужен тек“ спречен од ЕУ поради наводно уривање на...

Рама има пораки за тие што го блокираат Законот за албански јазик во Македонија

Премиерот на Албанија, Еди Рама, изјави дека Албанија со внимание ги следи преговорите меѓу Грција и Македонија за прашањето за името на Македонија. Овие преговори,...

НАЈНОВИ