Објавена снимката од претепувањето до смрт на американскиот турист во Грција

Аматерска снимка направена со мобилен телефон е објавена како на интернет, така и преку грчките медиуми со цел да се види целиот инцидент при...

Вонредна состојба во едно е најголемите туристички места во Грција

Грчките власти прогласија вонредна состојба на островот Закинтос, каде што четири дена беснеат пожари. Противпожарната служба соопшти дека гори на 12 локации, но дека куќите...

Српски авион се распаѓал во лет од Софија кон Белград

Авион на Ер Србија принудно слета во Софија , откако отпаднал дел од авионот . Авионот летал на редовната линија од Софија кон Белград ,...

ЕВАКУИРАНИ И МАКЕДОНСКИ ТУРИСТИ – ПОПЛАВИ ЈА ОДНЕСОА И ПЛАЖАТА ВО ГРЦИЈА (ФОТО)

Големо невреме во туристичкото место Торини на вториот крак во Грција. Обилни дождови и поплави. Водата носела се пред себе. Оштетени се многу автомобили...

Автобус со македонска регистрација целосно изгоре кај Јагодина

Aвтобус со македонски регистарски таблички изгорел денеска на делот од автопатот кај Јагодина. Повредени во пожарот нема, потврди Министерството за внатрешни работи на Србија. Според...

(ВИДЕО) Александра дојде во емисија без градник и гаќички – Кога стана сите се...

Поранешната натпреварувачка во „Парови“, се облече баш провокативно за емисијата „Запознајте ги Паровите“, каде гостуваше со дечко и Давид Драгојевиќ.Таа со него дојде во...

Поради војните и бомбардирањата, нè очекува пекол во 2019

Бројот на заболени од карцином на подрачјето на поранешна Југославија драстично е зголемен од 2019 година затоа што осиромашениот уран од НАТО бомбите има...

Оливер заминува во Германија и има порака до власта: Си одам со солзи во...

Оливер Магдиќ од Славонија, кој заминува да бара работа во Германија, одлучил на хрватската влада на Фејсбук да и објасни што го натерало на...

Голема игра: Англичаните подметнуваат создавање на нова Југославија!

Сто години после создавање на Кралството СХС моѓат да се чујат се повеќе иницијативи, регионот повторно да се обедини. Нил Кларк за РТ: За...

Еве колку пари ви требаат за храна и сместување во Грција, Храватска, Црна Гора...

ЦРНА ГОРА Следна дестинација во која нашите туристи одат во “сопствена режија” е црногорскиот брег. Најпопуларна е Будва, каде сместување може да се најде за...

Соседите ги откриваат мрачните тајни на хирургот што се самоуби: Првата жена ја оставил...

Кратката но бурна врска меѓу актерката Ивана Панзаловиќ (30) и угледниот пластичен хирург Срѓан Цветановиќ (59) заврши вчера со самоубиство на лекарот кој пред...

Ова е вистината за убиството на Јелена

Четири дена и беа потребни на српската полиција да открие страшен злочин во центарот на Белград. Филип Гаврановиќ кој работи со стакла, минатиот петок го...

Американецот убиен поради селфи со српска келнерка

Во вторник шесттемина Срби кои брутално убија 22 – годишен Американски турист , ќе дадат исказ пред истражен судија . Тие се приведени во затвор...

НАЈНОВИ