Српски авион се распаѓал во лет од Софија кон Белград

Авион на Ер Србија принудно слета во Софија , откако отпаднал дел од авионот . Авионот летал на редовната линија од Софија кон Белград ,...

ПАДНА ПРВИОТ СНЕГ НА БАЛКАНОТ: Невремето се сели кон Србија и Македонија? (ФОТО)

Додека во Хрватска повторно се вклучи црвениот метео аларм поради големите количини на наврнат дожд и додека невремето се сели кон Србија во Словенија...

Две Македонки уапсени на Крит за продажба на гас за смеење

Две жени, државјанки на Македонија, изминатиов викенд се уапсени на Крит за нелегално продавање на гас за смеење, јави Си-Ен-Ен Грција. Полицијата на Крит кај...

Сите на Балканот ја садат оваа билка: Носи десетици илјади евра заработка, а расте...

Аронијата во последно време на Балканот стана исклучително популарна и барана, одлична вест е тоа што овој регион е многу поволен за оваа билка. Многу...

Судијка осудена на затворска казна за примање мито

Судијката Азра Милетиќ од судот на Босна и Херцеговина е осудена на затворска казна од две и пол години . Таа на двајца осудени им...

Си ја продал ќерка си за 1.000 евра во Црна Гора

Полицијата во Подгорица поднела тужба и кривична пријава против 40-годишниот С.С. од Србија, поради сомнение дека направил кривично дело „вонбрачна заедница во обид со...

(ВИДЕО) Александра дојде во емисија без градник и гаќички – Кога стана сите се...

Поранешната натпреварувачка во „Парови“, се облече баш провокативно за емисијата „Запознајте ги Паровите“, каде гостуваше со дечко и Давид Драгојевиќ.Таа со него дојде во...

Експлозија во познато албанско летувалиште: Најмалку 20 лица се повредени (видео)

Најмалку 20 лица се повредени после експлозија на гас во туристичкото место Велипој на северозападот на Албанија, јавија денеска албанските медиуми. Експлозијата се случила во...

Србија во црвена фаза, во Јагодина измерени 65 степени

Температурата денеска во неколку делови од земјата достигнала 40 Целзиусови степени, а тоа, според Хидрометеоролошкиот завод, е повеќе од доволно за да се прогласи...

НАЈНОВИ