Божји знак од небото: Бела гулабица леташе на ковчегот на Оливер Ивановиќ

Освен пријателите, роднините и неколкуте илјади граѓани, од Оливер Ивановиќ се простија и неговите колеги од политиката, како и бројни јавни личности од светот...

Србите на отстрел – дали овој човек е следната мета во Косово?

Стравични вести пристигнуваат од Косово! Само еден ден по убиството на Оливер Ивановиќ, косовските медиуми објавија дека уште еден српски политичар на Косово е во...

Снимен убиецот на Оливер Ивановиќ?(ВИДЕО)

Над просториите на партијата Граѓанска иницијатива „Србија, демократија, правда“ во Косовска Митровица стојат две камери за видео надзор кои најверојатно го забележале моментот, кога...

Во Белград уапсени државјани на Австралија за шверц на 1.280 килограми кокаин (ВИДЕО)

Тројцата припадници на организираната криминална група од Австралија уапсени се за време на примопредавањето на голема количина пари во еден белградски хотел Припадниците на српската...

Човекот за кого Вучиќ вели дека е господар на Косово: Се поврзува со ликвидации,...

Медиумите во регионот известуваа за Весели за кого се тврди дека е еден од првите луѓе на „Црна рака“, позната по бројните киднапирања и...

Моја нога на Косово веќе нема да стапне: Исповед на сопругата на Оливер Ивановиќ

„Завршивме со Косово, веќе никогаш нема таму да се вратиме“ - ова го порача Милена Ивановиќ, сопругата на убиениот Оливер Ивановиќ, која вчера, во...

Само два дена пред убиството на Оливер Ивановиќ, САД издале алармантно предупредување за Косово

Во соопштението на Стејт Департментот стои дека "политички мотивирано насилство се јавува ширум Косово". Американскиот Стејт Департмент ги предупредил своите државјани кои планираат да патуваат...

Убиство утрово на Косовска Митровица: Ликвидиран лидерот на српската партија, блокиран северниот дел на...

Лидерот на партијата „Србија, демократија, правда“, Оливер Ивановиќ, е убиен утрово на Косовска Митровица, потврдиле извори на Радио-телевизија Србија (РСТ). Ивановиќ бил застрелан со три...

По убиството на Ивановиќ, Карлеуша брутално удри по сите на Балканот

По убиството на Ивановиќ, Карлеуша брутално удри по сите на Балканот. Само неколку минути по убиството на Оливер Ивановиќ познатата српска пејачка Јелена Карлеуша се...

Guardian: Додик создава платеничка паравојска која ја регрутира во српското подземје, ја обучуваат Руси...

Платеници обучени од страна на Руси помагаат во формирање на паравоена единица за поддршка на српските сепаратистички лидери во Босна, пренесува "Guardian" повикувајќи се...

Доналд Туск: Балканот е подраматичен од „Game of Thrones“

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск смета дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од дејството во популарната ТВ-серија „Game of Thrones“. Тој предупредува...

Во Словенија кампања за вакцинација

За да спречат повеќегодишен тренд на намалување на вакцинирањето против заразни болести, во Словенија се размислува за зголемување на казните за родители кои избегнуваат...

Што ќе донесе Хојт Ји? Како специјалецот за Балканот на Трамп ќе ги “дисциплинира”...

Поставувањето на Хојт Ји за амбасадор на Сараево најверојатно ќе донесе дисциплинирање на Додик и Изетбеговиќ, но и дополнителни притисоци за Србија во односите...

НАЈНОВИ