Македонец прогласен за најдобар хирург во Хрватска

Толку човечност, великодушност и емпатија спрема пациент одамна немам видено. Ме оперираше и мене и моите двајца браќа, душа од човек. Многу ви благодарам...

Легија направи хаос во судницата, урлаше на судиите: Ме за*****те 17 години!

Милорад Улемек Легија кому му е суди поради сомнение дека го организирал вооружениот бунт на Единицата за специјални операции во 2001 година, вчера пред...

Еве колку заработуваат претседателите на земјите во регионот

Најголеми примања во однос на просечната плата примаат членови на Претседателството на Босна и Херцеговина. Според последните официјални објавени податоци, најголема месечна плата во регионот...

До три метри снег во Хрватска – војската на терен (ФОТО – ВИДЕО)

Војската на Хрватска веќе втор ден работи на расчистување на снегот во повеќе региони каде што висината на снегот на места достигна и до...

Го нашле во празен стан со пиштол без ознаки: Во Белград уапсен поранешен член...

Во Белград бил уапсен поранешен припадник на специјалната американска единица „Тим 6“, кои со години го ловеле Осама Бин Ладен, за на крај во...

Поларниот вртлог овој викенд ќе го зафати целиот регион

Поларниот вртлог со потекло од Арктикот кој е веќе најавен уште пред неколку денови од овој викенд ќе го зафати целиот регион условувајќи интензивни...

(ФОТО) Подгорица имала клима уреди во 1939?

Изложбата на фотографии на Зоран Фатиќ, „Подгорица од крајот на XIX век, до осумдесеттите години на XX век“ предизвика бројни реакции на социјалните мрежи. Коментарите...

Американци и Украинки уапсени во Белград: Со дрон ја снимале зградата на Военото разузнавање...

Српската воена полиција уапсила двајца Американци и две Украинки кои со дрон се обидувале да ја снимат зградата на стариот Генералштаб, пренесува Прва ТВ. Министерството...

(Видео) Еве ја песната за Евровизија на Србија

РТС на својот јутјуб канал вчера ја објави песната „Нови деца“ на Сања Илиќ и Балканика кои ќе ја претставуваат Србија на овогодинешната Евровизија...

Згодната Рита Ора направи позитивен хаос во Приштина (ФОТО/ВИДЕО)

Популарната поп-пејачка Рита Ора вчеравечер настапи на плоштадот во Приштина, како дел од централната прослава за 10 години независност на Косово. https://youtu.be/MNNzeoXAGGw Убавата пејачка ги сподели...

БАРААТ ПОШТАРИ: Нудат плати од 1000 евра

Поштата во Словенија распиша конкурс за 20 поштари, но овие работни места планира да ги потполни со работници од БиХ. За нив се нуди плата...

Балканот пишува за блиндираното Ауди на српскиот претседател: Моќното возило предизвикало внимание од целиот...

Одлуката на обезбедувањето на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, тој во Загреб да се вози со своето претседателско "Audi A8L", предизвикала големо внимание во...

Честитката на Дуа Липа за денот на независноста на Косово предизвика хаос на Инстаграм

Една од најпопуларните поп-пејачки во светот, Дуа Липа, на Инстаграм го честиташе Денот на независноста на Косово. Британската по-ѕвезда, сопственик на мега хитот „New...

НАЈНОВИ