Дилер од Неготино: Му нашле марихуана, кокаин, херион, метадон и ектази, продавал во цел...

На 19.02.2018 година, на подрачје на Неготино, по добиени оперативни сознанија, полициски службеници од Одделот за крим полиција –Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни...

Драма во Битола: Полицајци истепани на повик за семејна расправија

Педесет и деветгодишниот Т.Т. од Битола ја пријавил неговата ќерка М.Т.(33) дека го вознемирувала, поради што во нивниот дом пристигнале полициски службеници од Секторот...

Наместо во рикверц, Милица ставила во прва – најдобриот другар и се удави, таа...

Милан Субошиќ (17), млад фудбалер од Болеч, се удавил кога со автомобилот во кој бил со својата најдобра другарка Милица Л. (17) слетал во...

Познат идентитетот на скопјанката која беше пронајдена мртва во „Сити мол“

Министерството за внатрешни работи го објави идентитетот на скопјанката која вчера беше пронајдена мртва во тоалет во трговскиот центар „Сити мол“. Станува збор за...

Драма во Велес: Четворица упаднале во неговиот дом додека спиел, го претепале и му...

Вистинска драма се одвивала ноќеска 30 минути по полноќ во Велес, на ул.„Благој Страчковски“. Додека З.А.(38) спиел во својот дом, насилно му влегле Е.Џ., С.Џ.,...

Хорор во Тетово: Татко сексуално се изживувал врз 14-годишната ќерка, за случајот алармирале нејзини...

Вчера во Полициска станица Тетово, директор на основно училиште во Тетово пријавил дека две ученички во 8-мо одделение му кажале дека нивната 14- годишна...

Рекол нема што да пријави – на Табановце паднал со цел бункер дрога

Бугарски државјанин бил фатен со 20 килограми марихуана на граничниот премин Табановце. Се работи за Р.Б. возач на патничко моторно возило со бугарски регистарски таблици, кој...

Педофил во кожа на доктор силувал 156 жени и добил 175 години затвор: Се...

Еден американски доктор осуден е на доживотна затворска казна. Се соочил со 156 жени на суд кои сексуално ги злоставил. Судијата за време на изрекувањето...

Први фотографии по страшниот пожар во Тетово во кој загинаа мајка и четири деца

Мајка и нејзините четири деца загинаа во пожар што избувнал ноќеска во нивната куќа во населбата Поток во Тетово. Според првичните неофицијални информации Фатиме З....

Две малолетнички од Тетово силувани од маж што го запознале преку „Азар“

Малолетничка од Тетово во присуство на нејзината мајка во придружба на дежурен јавен обвинител, психолог при Центарот за социјални работи на Тетово и адвокат,...

Како е можно: Издрогиран возач со автомобил се заби во забна ординација и тоа...

Две лица се повредени кога возач под влијание на дрога, налета на пешачки остров, па со автомобил влета во стоматолошка ординација во Санта Ана...

Скопјанец загина во тешка сообраќајка на булеверот „Александар Македонски“

Во текот на завчерашниот ден во Скопје се случила трагична сообраќајна незгода во која животот го загубил 36-годишен маж од скопското село Марино. Според информациите...

Албанец од Македонија си го уби 5-годишниот син: Го задавив со мои раце, но...

Албанец од Македонија, кој со своето семејство живеел во Италија, го усмртил своето петгодишно дете со давење. Како што пренесуваат албанските медиуми, таткото Бесарт Имери...

НАЈНОВИ