Македонец споделувал фотографии од девојче на Фејсбук и пишувал дека сака да ја убие

Маж од Неготино со иницијали Д.С. споделувал фотографии од девојка на социјалната мрежа Фејсбук и пишувал закани по нејзиниот живот. Како што информира полицијата, тој...

Скопјанец се фрли од втор спрат на зграда, се бори за живот

Полицијата информира дека вчера околу 11:05 часот скопјанец со иницијали Ј.С (55) се фрлил од вториот спрат. Случајот го пријавила неговата сопруга Б.Н. Педесет и петгодишниот...

Видео од престрелката во Чаир: Продавачка е ранета со пиштол во маркет

На видеото кое го објави Телевизијата 21 се гледа како напаѓачот физички ја поттурнува продавачката и потоа пука во неа. Како што информира полицијата вработената...

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Брутално претепано девојче во Неготино, другите само фаќаа сеир!

Девојчиња она возраст од 14 години, брутално тепаа нивна соученичка во дворот на основното училиште „Гоце Делчев“ во Неготино. Видото ја потресе македонската јавност,...

(ФОТО) Тешка сообраќајка на Првомајска: Автомобил удри во моторџија

Попладнево се случи нова сообраќајна несреќа во која автомобил удри во моторџија. Несреќата се случила на булеварот „Борис Трајковски“ во Пинтија, а сообраќајот привремено...

Мотоциклист загина утрово во сообраќајка (ФОТО)

Во страшна сообраќајка која утрово околу 7.00 часот се случи во скопската населба Ново Лисиче загина мотоциклист. Телото на загинатиот мотоциклист се уште стои на...

Кои се главни актери и како функционира албанската нарко мафија

Околу 70% од европскиот пазар на наркотици кои се продаваат на мало, на непосредните дилери, се наоѓа во рацете на албанската мафија.  Проценката е дека...

(ВИДЕО)Притвор и кривична за три лица од Гостивар, запленети три килограми марихуана

Одделот за криминалистичка полиција во соработка со Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал при МВР и со Царинската управа, завчера реализирал случај...

Дилер од Неготино: Му нашле марихуана, кокаин, херион, метадон и ектази, продавал во цел...

На 19.02.2018 година, на подрачје на Неготино, по добиени оперативни сознанија, полициски службеници од Одделот за крим полиција –Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни...

Драма во Битола: Полицајци истепани на повик за семејна расправија

Педесет и деветгодишниот Т.Т. од Битола ја пријавил неговата ќерка М.Т.(33) дека го вознемирувала, поради што во нивниот дом пристигнале полициски службеници од Секторот...

Наместо во рикверц, Милица ставила во прва – најдобриот другар и се удави, таа...

Милан Субошиќ (17), млад фудбалер од Болеч, се удавил кога со автомобилот во кој бил со својата најдобра другарка Милица Л. (17) слетал во...

Познат идентитетот на скопјанката која беше пронајдена мртва во „Сити мол“

Министерството за внатрешни работи го објави идентитетот на скопјанката која вчера беше пронајдена мртва во тоалет во трговскиот центар „Сити мол“. Станува збор за...

Драма во Велес: Четворица упаднале во неговиот дом додека спиел, го претепале и му...

Вистинска драма се одвивала ноќеска 30 минути по полноќ во Велес, на ул.„Благој Страчковски“. Додека З.А.(38) спиел во својот дом, насилно му влегле Е.Џ., С.Џ.,...

НАЈНОВИ