ФОТО: Македонецот Дејан Димитровски убиен во својот дом

Дејан Димитровски е убиен во неговиот дом во Перт, западна Австралија. Дејан (36 години) е брат на Наталија која во 2012 година ја поли со...

Ќерката врескала во автомобилот: Полицијата со детали за убиството во Калиманци

Во 12 часот и 10  минути во Полицијата во Македонска Каменица, Л.Р. телефонски пријавила дека нејзината ќерка, 31-годишната Т.С. и зетот, 10 години постариот...

ДЕТАЛИ ЗА ПОЧИНАТИОТ ДАНИЕЛ: Пронајден обесен во…

Пронајден обесен во шума! Синоќа во атарот на селото Чифлик, делчевско е пронајден обесен на дрво 31-годишниот Даниел Ѓеоргиевски од Делчево по кого три дена...

СТРАШНА СООБРАЌАЈКА: 15 лица загинаа вечерва во судир меѓу автобус и камион (ВИДЕО)

Најмалку 14 лица загинаа вечерва при судар на автобус и камион што превезувал дрва во централниот руски регион Мари Ел, соопшти Министерството за вонредни...

28-годишниот фудбалер Мартин Јанушев е убиен пред својот дом во Аеродром – напаѓачот е...

Убиен е поранешниот фудбалер Мартин Јанушев пред влезот во зградата во која живеел во Аеродром. Во него било пукано со огнено оружје од непосредна...

Откриен мотивот за убиството на Јелена – таа се мачела цел месец

Зоран Марјановиќ, сопругот на убиената Јелена Крсмановиќ Марјановиќ веќе со денови е во притвор откако се сомничи дека тој дома ја убил Јелена, ги...

Трагедија : Шестмина загинати , од кои четири момчиња во страшни сообраќајки

Момчиња на возраст од 23 до 28 години загинаа во судир со автобус, едно 20 годишно момче слета во Брегалница , а повозрасни маж...

Три лица загинаа во сообраќајка на патот Велес – Штип

Три лица загинаа, а едно е повредено во сообраќајна несреќа која се случила на регионалниот пат Велес – Штип кај местото „Црна точка“, објави...

Смртта ги раздвои: Момче и девојка (20) се забавуваа 4 години, заедно загинаа, ги...

Се уште не е утврдено зошто голфот заврши во реката Спреча во местото Казан Вир, кога загинаа Халил Захировиќ (20) и Асмира Самјиќ (20). Несреќата...

Голема тага: Почина пејач на 21-годишна возраст

Згасна уште еден млад живот, пејачот почина на 21 -годишна возраст и тоа во моментот кога почна да ја доживува својата најголема слава. Раперот Лил...

Во пеплосаното возило на Стража имало две деца

Синоќа во 19:00 часот во Полициска станица Гостивар пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево во близина на превојот “Стража” над клучката за село...

Трагедија вечерва: Брат и сестра загинаа од струен удар

Двете лица според првичните информации се брат и сестра и настрадале вечерва од струен удар во дољевачкото село Орљане. Според првичните информации станува збор за...

Кој е убиениот млад фудбалер Мартин Јанушев кој вечерва беше убиен во Аеродром (фото)

Дваесет и осум годишниот Мартин Јанушев кој вечерва со неколку истрели во главата беше убиен пред кафулето „Ред кафе“ во Аеродром спортската јавност го...

НАЈНОВИ