Тажна вест: Почина македонската поетеса и новинарка

На 64-годишна возраст, денеска во Скопје почина поетесата и новинарка Лилјана Дирјан. Таа е родена во Скопје, а дипломирала на Филолошкиот факултет при Универзитетот „Св.Кирил...

Идентификувана младата жена која е пронајдена обесена во Лептокарија

Жена на возраст од 38 години е пронајдена обесена на дрво вчера попладне во скопски Карпош. Неофицијално, вчера во 19:25 часот е пријавено дека во...

МВР со детали за професорката од Скопје која вчера беше пронајдена мртва

На 6 декември 2017 година околу 13 часот во Единицата за информации и команда Скопје било пријавено дека во близина на ул. „Скупи“, на...

ФОТО: Македонецот Дејан Димитровски убиен во својот дом

Дејан Димитровски е убиен во неговиот дом во Перт, западна Австралија. Дејан (36 години) е брат на Наталија која во 2012 година ја поли со...

Драма во Скопје: Нова крвава пресметка во Кисела Вода, двајца мртви

Од МВР засега нема дополнителни информации, велат дека постои случај во Кисела Вода, но не ги откриваат деталите, објави порталот Република. Истрели од огнено оружје...

Страшна сообраќајка попладнево во Македонија: Двајца загинаа, двајца повредени

Две лица загинаа, а уште две се повредени во тешката сообраќајна несреќа што попладнево околу 16 часот и 25 минути се случила на регионалниот...

Сообраќајка на „Партизанска“ – такси-возило целосно уништено

Сообраќајна незгода се сличила ноќта помеѓу сабота и недела на булеварот Партизански одреди. Според имформациите незгодата настанала кај пекара Силбо, а во неа учествувало...

Во рок од 10 минути ограбени две обложувалници во Карпош

Вчера околу 21,30 часот, пријавено е дека во спортска обложувалница „Спорт Лајф“ лоцирана на улица „Франц Прешерн“ во населба Влае, три маскирани лица, вооружени...

Голема тага: Почина пејач на 21-годишна возраст

Згасна уште еден млад живот, пејачот почина на 21 -годишна возраст и тоа во моментот кога почна да ја доживува својата најголема слава. Раперот Лил...

Возач на патничко моторно возило е потешко повреден во сообраќајка во Скопје

Возач на патничко моторно возило бил потешко повреден во една од вкупно 12 сообраќајки регистрирани во текот на изминатиот ден на подрачјето на СВР...

Очевидец раскажува за убиството: Мартин беше мирно дете, го убија пред својот дом

Очевидец пред телевизиските камери раскажува за убиството на фудбалерот Мартин Јанушев вечерва во скопската општина Аеродром. Го слушнав истрелот и го знам детето. Од Мартин нема...

Кој е убиениот млад фудбалер Мартин Јанушев кој вечерва беше убиен во Аеродром (фото)

Дваесет и осум годишниот Мартин Јанушев кој вечерва со неколку истрели во главата беше убиен пред кафулето „Ред кафе“ во Аеродром спортската јавност го...

Голем пожар во Скопје: До темел изгорена една куќа а уште три оштетени- соседите...

Голем пожар во Скопје, една куќа целосно изгорена а уште три оштетени. Од МВР известуваат дека вчера околу 10часот и 50 минути било пријавено дека...

НАЈНОВИ