Осомничен за убиството во Гостивар сам се пријавил во полиција

Маж на триесет и осумгодишна возраст вчеравечер се пријавил во полициската станица Чаир дека е извршител на убиството на скопјанката Сенада Р. (27) кое...

Семејство од Струмица моли за помош – исчезна нивната малолетна ќерка

Семејство од Струмица во паника по исчезнувањето на нивната малолетна ќерка. Според информациите на МВР, вчера  во 22.10 часот во Полициската станица Струмица, К.К....

Трагедија во охридско: Син го пронашол мртов својот татко со рана во вратот

Синоќа во 22,50 часот во с.Подмоље-охридско во куќа сопственост на С.П (62), Г.П. (40) го пронашол починат неговиот татко С.П. со рана во пределот...

Петнаесет лица повредени во судир на два автобуса и две возила во струмичко

15 патници се повредени во вчерашната сообраќајна незгода која се случи во струмичко. Незгодата се случила помеѓу двата автобуси со штипски регистарски таблици кои ги...

28-годишниот фудбалер Мартин Јанушев е убиен пред својот дом во Аеродром – напаѓачот е...

Убиен е поранешниот фудбалер Мартин Јанушев пред влезот во зградата во која живеел во Аеродром. Во него било пукано со огнено оружје од непосредна...

Маж се удави кај охридската плажа Сараиште

Безживотно тело од маж е пронајдено попладнево околу 18 часот во водите на Охридско Езеро во центарот на Охрид, кај плажата Сараиште. Телото е...

Тони Цетински прегази човек – Видео од лице место

Како што објавивме и претходно полициските екипи се сеуште на лице место и истажуваат. Се уште не е познато дали човекот настрадал претходно или...

Грабеж на две аптеки во Скопје, припадник на Алфите сам го совлада едниот разбојник

Вчера во 07.20 часот во Скопје на бул.„Крсте Мисирков“, во аптека “Зегин“, непознат маскиран сторител извршил разбојништо со закана со пиштол и од вработените...

Тажната судбина на Билјана ги расплака сите: Првиот сопруг ја тепал, вториот ја уби...

Билјана Мијатовиќ (30), која пред четири дена ја уби невенчаниот сопруг Синиша Радованчев(50) во Панчево, само три недели по породувањето, со години трпела злоставување...

Уште една трагедија: Струмичанец починал на пат кон болница

Вчера напладне околу 12.00 часот на место викано „Скрка“ на планината Еленица во Струмица, 49- годишниот В.К од село Вељуса, управувајќи трактор „ИМТ 533“...

Млад работник умрел изведувајќи градежни работи на пеколна температура

На 29 јули околу 14,45 часот на ул. „Христијан Тодоровски-Карпош“ во Скопје, при изведување градежни работи, односно при уредување дворна површина со рачен компресор,...

Брутално убиена на бензиска поради 10.000 динари: Уапсен осомничениот за убиството на Кристина (19)

Полицијата во Србија привела маж на информативен разговор во врска со убиството на Кристина Каплановиќ (19) на бензиската пумпа во Велики Мокри Луг. Кристина била...

Почина Мики Трпевски- Дуги, големиот навивач на Вардар

Големиот навивач на Вардар, Мики Трпевски – Дуги го напушти овој свет. (ФБ статус на Приказни од булеварот) Во предвечерјето на мечот Вардар- Фенербахче, Комитите ти...

НАЈНОВИ