Кој е Салман Абеди, бомбашот-самоубиец кој уби 22 лица во Манчестер?

Британската полицијата го идентификува бомбашот-самоубиец, кој минатата ноќ се саморазнесе во арената во Манчестер при што загинаа 22, а беа повредени десетици луѓе. Салман Абеди...

Ограбена ракометарката на Вардар во Скопје

Ракометарката на ЖРК Вардар била ограбена синоќа во Скопје. Како што пријавила во полиција, Андреа Лекиќ од Белград кога влегла во својот стан во Тавталиџе...

Милионска кражба во Скопје

Вчера околу 21.15 часот во Скопје, на ул. „Груица Војвода“, во куќата сопственост на И.Е. (29) непознати сторители извршиле тешка кражба. Сторителите насилно влегле преку...

Киднапирање во Скопје – Грабната малолетничка

Шеснаесет годишно девојче од Скопје вчера утрината било грабнато од поранешното момче. Случајот во полиција го пријавила мајката на девојчето изјавувајќи дека таа и нејзината...

Македонец предизвикал тешка сообраќајка во Хрватска, загинале две жени

Kамионџија од Македонија престигнувал на полна линија, па предизвикал сообраќајна несреќа, во која загинале две жени, пред две недели, во Хрватска, објави „Дневник“. Возачот...

Скопјанец уценувал девојка со компромитирачки фотографии!

СВР Скопје поднесе кривична пријава против В.Г.(32) од Скопје, поради постоење основи на сомневање дека сторил кривично дело “уцена”. Во март 2016 година пријавениот се...

Детали за тешката сообраќајка во која излета автобус што возел од Скопје за Ниш

Патничкиот автобус кој сообраќал на линија Скопје - Ниш излета во близина на Алексинац, Србија. Автобусот, од засега непознати причини, излетал од автопатот и удрил...

Матурските прослави, брзо возење и десетици повредени – сообраќајно лудило на улиците во Скопје

Матурантите пијани седнуваат во автомобилите и беснеат низ улиците, а родителите без грам совест продолжуваат да се забавуваат со пријателите во рестораните. Матурските прослави започнаа,...

Хорор во Србија: Македонски автобус излета од патот, четворица повредени

Четири лица се повредени во сообраќајна несреќа која се случила во 5.50 часот утрово ан автопатот Белград - Ниш во близина на алексиначкото село...

Богдан Илиевски доживеал сообраќајна несреќа во центарот на Скопје

Активистот од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ Богдан Илиевски во средата вечер доживеал сообраќајна несреќа во близина на Универзалната сала. Илиевски, вели дека е добар...

НАЈНОВИ