Гаѓал девојка со шишиња и чаши зашто не му се допаднала песната

На новогодишната прослава во кривопаланечки локал, незадоволен гостин фрлал шишиња и чаши кон девојката која пуштала музика, извести во средата министерството за внатрешни работи. Дваесет...

Најмалку 11 верници убиени во самоубиствен напад врз џамија во Нигерија

Најмалку 11 лица загинаа денеска во самоубиствен бомбашки напад врз џамија во нигерискиот град Гамбор во близина на границата со Камерун. Нападот бил извршен за...

Обид за силување на жена во Кочани

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе  кривична пријава  против 27-годишниот С.М. поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување во обид“. Како...

(ФОТО) Две жртви во новогодишното капење во Ријека

Во традиционалното новогодишно капење во услови на силно југо и големи бранови напладне крај истарскиот град Ријека загинале двајца мажи, извести тамошната полиција. Како што...

Бразилец со еден килограм кокаин во стомакот уапсен на аеродромот во Атина

На аеродромот во Атина денеска беше уапсен 25-годишен Бразилец од страна на грчките власти откако во неговиот стомак бил пронајден еден килограм кокаин, објавија...

Познатиот блогер ја посетил шумата на самоубијците: Прилогот кој го снимил таму би можел...

Популарниот ЈуТјубер Логан Пол, се нашол на удар на корисниците на интернет, откако објавил шокантна снимка од мртво тело, кое го пронашол обесено во...

Семеен масакр за новогодишната ноќ: Мирен тинејџер го убил цело свое семејство, поштедил само...

Тинејџерот не давал отпор при апсењето, а сите кои го познавале за него немале ниеден лош збор. 16-годишниот тинејџер го убил своето семејство и семејната...

Семејна драма во Скопје: Одлучила да го остави сопругот, па настанал хаос

Скопјанката Р.К. (40) вчера по претходна расправија со нејзиниот сопруг Р.Т. во семејниот дом, се вратила да си ги земе личните работи, бидејќи донела...

Заскитани куршуми раниле луѓе и паѓале врз возила за време на новогодишната ноќ

Две лица новогодишните празници ги поминале во болница откако за време на најлудата ноќ биле повредени од заскитан куршум. Од МВР велат дека до сега...

Еден загинат, тројца тешко повредени во 40 сообраќајки во Скопје

Едно лице загинало во една од вкупно 40 сообраќајки регистрирани за продолжениот празничен викенд на подрачјето на СВР Скопје. Во две сообраќајки биле потешко повредени...

Стотици автомобили изгореа во новогодишната ноќ во Ливерпул (ФОТО)

Пожарникарите и полицајците во Ливерпул неделата се бореле против голем пожар во катна гаража којашто уништил околу 1.400 автомобили и предизвикал евакуација на неколку...

Тешка кражба во новогодишната ноќ во Скопје

На 01.01.2018 година околу 01,50 часот во Полициската станица Бит Пазар, В.С. (1979) од Скопје , пријавила дека ноќта на 31.12.2017/01.01.2018 година во времето...

Кражби и разбојништва секој ден, насилници напаѓаат граѓани

И денешниот полициски билтен е полн со настани за кражби и разбојништва. Изминативе месеци граѓаните живеат во страв за безбедноста поради зголемениот број вакви дела...

НАЈНОВИ