МНТ, Булевар, Вулкан…на хамбургер во Кинг Бургер – некогашна скопска шема

На оваа тема очекувам носталгично да се вратиме во минатото на скопската шема и забавниот пулс на главниот град. Да бидам искрена јас го фатив...

Страшко Олумчев од Австралија тврди дека Македонија спиела на злато затоа сакале да не...

На сите да ви биде јасно.. Алшар е една од причините зошто сакаат да не стават во подредена позиција и да не обезличат. Да...

„Македонско девојче“ се заигра на плоштадот во Шибеник (ВИДЕО)

Игроорците од КУД Керамичар од Велес заиграа оро среде Шибеник – Хрватска, на кое се фатија бројните туристи и домаќини.  Така „Македонско девојче“ се...

(ГАЛЕРИЈА) Алаѓозовски: Ужасна запуштеност на институцијата каде што се чува највредното наследство

Од увидот на поплавата во Музејот на Македонија: ужасна запуштеност на институцијата каде што се чува највредното наследство-напиша на својот фејсбук профил министерот за...

НАГРАДЕНИ НАЈДОБРИТЕ МАТУРАНТИ

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски денеска /14.06.2017 среда/, во во Сити хол, во рамките на манифестацијата „Средба меѓу првиот и најдобрите“, на најдобрите...

НАЈНОВИ