Со шипки и секири се тепале во автоперална во Тетово

Тетовската полиција информира дека вчера околу 15 часот, М.И. од Тетово, вработен во перална на ул. „Благоја Тоска“ во Тетово, пријавил дека истиот ден...

Спектакуларно откритие во Македонија: Пронајден скелет од слон кој живеел пред 8 милиони години!

Фосилизиран скелет од слон од изумрен вид е пронајден на локација кај селото Долни Дисан, Неготинско. Ископувачите од Природнонаучниот музеј на Макеоднија во соработка...

Малолетничка од Штип исчезнала од нејзината соба

Како што информира штипската полиција, вчера во 10.00 часот, Е.С. (50) од Штип пријавила дека околу 03.20 часот со нејзиниот сопруг забелажале дека нивната...

Пуштен во употреба автопатот Демир Капија – Смоквица со свечена церемонија

На свечена церемонија денеска напладне е пуштена во употреба автопатската делница Демир Капија – Смоквица, последниот дел од Коридорот 10 низ Македонија. Станува збор за...

(ВИДЕО) Само во Македонија е можно: Со чочек до светлото на крајот од тунелот

На вчерашното отворање на делницата на автопатот Смоквица - Демир Капија по официјалниот дел и свеченото отворање со високи претставници на Владата се случи...

Зоран Заев: Им покажав разговори на родителите на убиените деца, но не за убиства,...

Зоран Заев, денеска во изјава за новинарите во врска со случајот „монструм“ и сведочењета на родителите не убиените момчиња, кажа дека ги предал сите...

(ВИДЕО) Блокиран центарот на Скопје, гори зградата на Министерството за правда

Попладнево избувна пожар во центарот на Скопје, точно во зградата каде што е сместено Министерството за правда. Шест противпожарни возила се на лице место каде...

Алијансата за Албанците: Нема да бидеме дел од некоја нова Влада без претходно одржани...

Алијансата за Албанците ја информира јавноста дека на ниту еден начин нема да биде дел од некоја нова владина гарнитура, на која нема да...

Четворица уапсени во престрелката во Мала Речица

Во вооружениот инцидент што се случи вчера во тетовското село Мала Речица убиен е Неип Реџепи од огранокот на ДУИ во Куманово, а досега...

Еден убиен, еден повреден во вооружен инцидент во близина на штабот ДУИ

Едно лице е убиено, а едно повредено во вооружен инцидент што вчера попладнево се случил во тетовското село Мала Речица. Како што потврдија за МИА...

За велигденските празници 24 часовна здравствена заштита во дежурните ноќни пунктови на Здравствен дом...

Во текот на престојните празнични денови службите на Здравствен дом Скопје ќе обезбедуваат 24 часовна здравствена заштита преку дежурните ноќни пунктови во поликлиниките Идадија,...

Шест години затворска казна за убиецот на малиот Алмир

Кумановскиот суд му изрече 6 години затворска казна на 30 годишниот Бобан Илиќ кој со своето возило на 25 јуни 2016 година го усмрти...

Четири неработни денови во нареден период

Следниот неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во Македонија е 6-ти април (Велики петок, а после викендот исто така неработен ден ќе биде...

НАЈНОВИ