Викиликс: Меркел притискала – Груевски не прифатил Република Скопје (Македонија) за да влеземе во...

Македонската влада во 2008 година го одбила притисокот на германската канцеларка Ангела Меркел, и на романската влада да ја прифати од грчка страна понудената...

Што се случи вчера на 24 Вести во емисијата 24 Отворено? Погледнете го видеото...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во 24 Отворено со новинари, граѓани, студенти. Доколку дојде до взаемно прифатливо решение, тоа според Мицкоски, треба да биде ставено...

Богдан Илиевски, Борис Дамовски, Јане Ченто и Љубен Арнаудов излегуваат од притвор?

Пратеникот Љубен Арнаудов, и организаторите на протестите за „Заедничка Македонија“ Борис Дамовски и Богдан Илиевски излегуваат од Шутка. Скопска апелација ги прифатила нивните жалби...

НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА НА УШИТЕ АПЕЛОТ НА КЕРИМ (ВИДЕО)

Срѓан Ќерим апелира да не сме се делеле на предавници и патриоти, а тој беше директор 10 години на МПМ во чии весници со...

ДА ПОМОГНЕМЕ: Делчевчанец го продава бубрегот за да го спаси 4 годишниот син!

Приказната за малиот Матеј Стоилов од Делчево (4,5 години) чијшто татко сака да го продаде бубрегот за да го лекува својот син повторно се...

Заев денеска во Берлин ќе се сретне со германската канцеларка Ангела Меркел.

Премиерот Зоран Заев денеска во Берлин ќе се сретне со германската канцеларка Ангела Меркел. Средбата е во рамки на официјалната посета на владина делегација предводена...

Ќе се урне во целост пешачкиот мост на реката Вардар

Ќе се урне во целост пешачкиот мост на реката Вардар помеѓу Камениот мост и мостот “Гоце Делчев” што е делумно изграден и на кој...

Дилер од Неготино: Му нашле марихуана, кокаин, херион, метадон и ектази, продавал во цел...

На 19.02.2018 година, на подрачје на Неготино, по добиени оперативни сознанија, полициски службеници од Одделот за крим полиција –Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни...

Грчките медиуми за средбата Ердоган – Иванов

„Заедничка позиција Иванов -Ердоган против грчките позиции“; „Негативен во однос на промената на Уставот, претседателот на Скопје – Поддршка од Ердоган“; „Удар од Иванов...

Танга пресуда! Од што заработила Ивона Талевска толку пари?

Може да полемизираме дали тангата е долна облека која има за цел да штити одредени делови од телото, да ги покрива или се носи...

Ивона прва го сврте бројчаникот на Заев: Трева да и плати казна на државата...

Ивона прва го сврте бројчаникот на Заев: Трева да и плати казна на државата од 4 милјона денари плус 1 милион денари за адвокатски...

Член на партијата на Јанко Бачев повикува на убиство на премиерот Зоран Заев!

Член на партијата на Јанко Бачев повикува на убиство на премиерот Зоран Заев! извор:народенглас.ком

Текст за жените кои не го преживејаа ЈКП Идризово за смешни обвиненија, а Ивона...

Ивона мрсулката условно казнета. Текстов го посветувам на многу жени девојки и малолетни деца кои со години скапуваа во женското одделение во Идризово, а...

НАЈНОВИ