Во центар на Скопје: Mу го украле мерцедеcот додека пазарел во аптека

На 20.04.2018 година во 01,45 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје О.А.(36) пријавил дека истиот ден околу 01,30 часот на булеварот „Партизански oдреди“...

НЕ САКААТ ПЛАТА ОД 940 ЕВРА: Oдиме таму каде даваат 3500 евра

Хрватските работодавачи имаат недостиг од работници, а тоа посебно се чувствува во текот на летото. Заводот за вработување во Карловац започна со преквалификација меѓутоа голем...

Судот донесе одлука за „Санте Плус”

„Санте Плус“ од понеделник продолжува со работа, велат извори од болницата за ТВ24. Оваа одлука доаѓа по решението на Вишиот уравен суд кој привремено...

Анализа: Заев знаел за поврзаноста на Бејта со „Монструм“, а го користел за трговија...

Јавноста не престанува да се бранува после сведоштвото на родителите на убиените деца на Смиљковско Езеро на Велики четврток во 2012 година. Горан Наќевски, таткото...

Родителите на малата Тамара се отселија од Македонија

Жаклина Димовска, мајката на малата Тамара која почина поради нефункционалноста на здравствениот систем во Македонија, решија својата среќа да ја бараат надвор од земјава.Тие...

(ВИДЕО) Ќе помислите дека сте на Алпите: Светско претставување на Попова Шапка

Неверојатно убаво видео е објавено на Вимео каналот, а ги преставува убавините на Попова Шапка. Видеото е изработено од Вертиго СкајКам и трае околу...

Обвинет се онесвести во скопската судница

Во Кривичниот суд денеска продолжи судењето на обвинетите за обид за убиство на пратеникот Зијадин Села. Случајот е поврзан со настаните од 27 април...

Екс-министерката Гордана Јанкуловска во ризична бременост

Поранешната министерка Гордана Јанкуловска денеска не се појави во Кривичниот суд на рочиштето за случајот „Тенк“. Според нејзината одбрана, таа не можела да присуствува денеска...

Скопјанец ја криел марихуана во тегли за ајвар

Полицијата извршила претрес во домот на Б.Т. (24) во Скопје и пронашла стаклени тегли полни со марихуана. Како што информираше полицијата, при претресот биле пронајдени...

Градоначалникот на Гоствар: МВР да не ги штити бандитите кои истепаа професори

Во историјата на Гостивар никогаш не се случило партиски војници да влезат во училиште и да тепаат професори, изјави градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари,...

Прес-конференција на премиерот Заев за извештајот на Европската комисија (ВИДЕО)

Премиерот Зоран Заев одржува прес-конференција во Владата по повод извештајот на Европската комисија (ЕК) за напредокот на Република Македонија во евроинтеграциските процеси. Попладнево еврокомесарот Јоханес...

Роднини на пациенти истепале лекари: Докторка од Кочани со тешки телесни повреди

Роднини на пациенти нападнале дежурна лекарска екипа синоќа во општата болница во Кочани. Напаѓачите биле блиски роднини на пациентка која била хоспитализирана во здравствената установа....

Наместо сегашните 3 од Скопје до Гевгелија ќе има 5 патарини

Наместо три како што беше првично планирано, на новиот автопат од Демир Капија до Смоквица којшто треба да биде пуштен во употреба до крајот...

НАЈНОВИ