Шокантно сведочење: Мијалков се фали во кафеана дека нарачал ликвидација на …

Шокантно сведочење на гостиварец: Слушнав како Мијалков се фали во кафеана дека нарачал ликвидација на Даниел Близнакот! Борче Грашиновски дал изјава за ова свое сведоштво...

Судот донесе одлука за притвор на Мијалков

-Предлогот за определување мерка притвор против обвинетите С.М., Г.Г., Н.Н., Т.Ј. и Н.Б., се одбива како неоснован, а по повод предлогот по службена должност...

Еве кој го исвиркуваше Џафери во Крушево

Покрај аплаузот од малкумината присутни на Мечкин Камен, на кратко за Талат Џафери имаше и свирежи, а еден од посетителите упорно и гласно му...

Крваво видео од пресметката на струмичани сред Прилеп

Продавачи на лубеници  со тешки моторни возила со струмички регистарски ознаки се степаа во Прилеп со стапови.  Засега не се знаат причините за тепачката...

ПРЕДМАЛКУ ОД СДСМ ИЗЛЕГОА СО МНОГУ ЖЕСТОКО СООПШТЕНИЕ ДО ГРУЕВСКИ – Еве што му...

Наместо да се соочи со одговорноста за се она што им го направи на граѓаните и државата во изминатите години, Никола Груевски продолжува со...

Еден од приведените коио нападнаа Заев во Собрание му пиша на Груевски: Не нарече...

SE PRIZNAVAM I SE E TOCNO , AMA KAKO KOGA GI APSEA NAJVERNITE CLENOVI KOI SE ZRTVUVAA ZA VMRO I MAKEDONIJA, KAKO TOGAS NE...

Право на регрес за годишен одмор (К-15)- Услов е работникот да работел најмалку …

Право на регрес за годишен одмор (К-15)- Услов е работникот да работел најмалку 6 месеци кај работодавачот. Покрај правото на работникот на заработувачка – плата има право...

Богатството на Тито пронајдено во гаража во Скопје, погледнете што се криеше длабоко под...

Далеку од очите на јавноста, длабоко под земја, во темната гаража на Службите за општи и заеднички работи, во гаражата на Македонската телевизија се...

Во полициската акција на МВР затворени се ОВИЕ ПОЗНАТИ УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТИ!

Во синоќешната полициска акција затворени се 13 угостителски објекти, а „Фокус“ ја објавува целата листа на објектите кои се затворени: 1. Гостилница Мал Алтан 2. Кабаре...

ОД ДЕНЕСКА СДСМ ЌЕ ИСПЛАЌА ПО 30 ДЕНАРИ ПЛУС ЗА …

ОД УТРЕ СДСМ ЌЕ ИСПЛАЌА ПО 30 ДЕНАРИ ПЛУС ЗА КИЛОГРАМ ТУТУН Неофицијално, како што беше ветено за време на предизборната кампања на СДСМ, се...

Од дождот во Чаир се создаде река која носи се пред себе (ВИДЕО)

Од силното невреме кое го зафати Скопје се создаде хаос низ улиците, се создаде река која носи се пред себе повеќе булевари се затворени. https://www.facebook.com/Almakos1/videos/1719422371431941/

НАЈНОВИ