Повеќе од еден час не можеше да се воспостави повик на ОнеВип – еве...

Преку мрежате на мобилниот оператор ОнеВип попладнево повеќе од еден час не можеше да се воспостави  повик. Од ОнеВип информираат дека поради прекин на главни...

ЈСП Скопје ќе брка 250 луѓе од работа

Предновогодишна „чистка“ во Јавното сообраќајно претпријатие. Околу 250 лица, според нашите информации, вработени преку Агенција или со директен договор со ЈСП ќе останат без...

(ВИДЕО) Струјата нема да поскапи, ќе се укине ли дневната евтина тарифа?

Ќе се укине ли дневната евтина тарифа на струјата? Ќе остане ли дневната евтина тарифа на струјата?! Кога граѓаните ќе ја купуваат на слободниот пазар-...

Перо Антиќ и КК „Гостивар“ донираат 8 илјади евра за лекување на Стеван Гешовски

Кошаркарскиот клуб „Гостивар“ и неговиот претседател Перо Антиќ ќе обезбедат 8 илјади евра за лекување на Стеван Гешовски – Гешо, кој пред две години...

Чантата на Меган Маркл се продаде за 11 минути

Меган Маркл за кратко време стана модна икона . Неодамна таа се појави  во јавноста, за прв пат службано, одкако стана свршеница на принцот...

Груевски со пораки до кандидатите за нов лидер на ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски преку социјалните мрежи испрати порака до кандидатите за иден претседател на партијата, нивните соработници и делегатите на Конгресот на...

Нов ужас во Скопје: Жена нападната од кучиња, ја влечеле и гризале

Уште еден хорор во Скопје, откако во Аеродром куче нападна деца и возрасни. Триесет и осум годишната Џ.Б.од населба Илинден вчера околу пладне пријавила дека...

МИЛА ЦАРОВСКА НАЈАВИ 200 НОВИ ВРАБОТУВАЊА И ИЗГРАДБА НА НОВИ ГРАДИНКИ

Нови 200 вработувања, за 5 отсто повисоки плати за вработените во градинките се предвидени во буџетот за идната година кој на денешната прес-конференција го...

Нов бран поскапувања од 1 јануари: Еве ја целата листа на продукти

Од 1-ви јануари следната година ќе плаќаме поскапа вода, леб и гориво. Претставувајќи го буџетот за 2018 година, Министерството за финансии соопшти дека за три...

Ова се новите цени на горивата кои важат од полноќ

Регулаторната Комисија за Енергетика вчера ја донесе одлуката за новата цена на бензинот и дизелот. Цената на ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОСУПЕР-98 се зголемува за 0.5 денари...

Скопјанка тепана и силувана од сопругот

С.T.(43) од Скопје  вчера околу 10:35 часот пријавила дека во неколку наврати претходниот и овој месец била физички малтретирана од страна на сопругот И.T.(46)...

Брачни проблеми стојат позади вчерашното самоубиство во Скопје

Брачни проблеми, неверство и развод најверојатно се причината за вчерашното самоубиство кое ја потресе јавноста во Македонија.  Според информациите до кои дојде Скопје Инфо...

Скопје најзагаден град во светот – надвор опасно по живот

Скопје руши рекорди со загадениот воздух, ситуацијата е алармантна, а нивото на штетни ПМ10 честички е многу високо. Вчера беше најзагадено во Ректорат и Карпош,...

НАЈНОВИ