(ВИДЕО) Тарчуловски: Сè најдобро за моите колеги кои ги отворија вратите на Собранието

Прранешниот државен обивнител Љупчо Шврговски влегува како бранител во неколку предмети на СЈО – „Таргет“, „Тврдина“, „Трезор“ и „Тортура“, како адвокат на поранешниот шеф...

Честојнова: Кумот на Рашкоски се прави газда по македонските институции

На неодговорноста и аздисаноста на СДС и нема крај. Овие неспособни луѓе од СДС почнаа да ја третираат државата и нејзиниот имот како своја...

Блокиран патот Валандово-Марвинци

Од 06:00 часот утрово сообраќајот е во прекин во двата правци на регионалниот пат Валандово-Марвинци, поради сообраќајна незгода што се случила во атарот на...

Владата вработува посебни советници – плата 36 илјади денари

Генералниот секретаријат на Владата огласот го објавува за пополнување на посебни рабoтни места во кабинетот на заменикот на претседателот на Владата за економски прашања...

Ексклузивно: Детали од разговорот меѓу Зоран Заев и Бојко Борисов

„Република“ дојде до ексклузивни детали од средбата меѓу Зоран Заев и Бојко Борисов што се оствари на 20 мај, во рамките на првата работна...

Најверојатно ќе има референдум за името изјави премиерот Зоран Заев

Премиерот Зоран Заев на денешната средба со новинарите изјави дека на Македонија потребен и е референдум за името и најверојатно ќе го има, но...

Мери Николова собра 2201 потписи за …

Мери Николова собра 2201 потписи за амнестија на затвореници. Со 2201 потписи, од страна на осудените лица од затворите во Македонија, денес 3ца предлагачи на...

ВИДЕО: Дуел – Сугарески-Мисајловски – кој ќе сноси одговорност за автопатиштата?

Актуелниот и поранешниот министер за транспорт и врски, Горан Сугарески и Владо Мисајловски, влегоа во „дебатниот ринг“ на ТВ 21 и ги соочија аргументите....

Дилер од Неготино: Му нашле марихуана, кокаин, херион, метадон и ектази, продавал во цел...

На 19.02.2018 година, на подрачје на Неготино, по добиени оперативни сознанија, полициски службеници од Одделот за крим полиција –Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни...

Убиената снаа ја фрлил во каналот, а синот го дрогирал – нови детали за...

Нов заплет во бруталното убиство на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, полициски извори велат дека нејзиниот свекор Владимир бил соучесник, го терал синот Зоран кој веќе...

Нова рунда преговори во Виена – Нимиц, Димитров и Коѕијас на иста маса

Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас, денеска во Виена ќе имаат средба со медијаторот на Обединетите...

ВМРО-ДПМНЕ: До последниот извештај на УЕФА, редовно добивавме позитивни извештаи

СДСM, Зоран Заев и Драги Рашковски сè уште се однесуваат како опозиција, а не како власт која треба да работи за доброто на граѓаните,...

Бугарија и Грција до Македонија: Ако сакате во ЕУ и во НАТО, почитувајте ја...

Земјите од Балканот мора да ја почитуваат историјата и да развиваат добрососедство, доколку сакаат да влезат во Европската Унија и во НАТО, заклучија бугарскиот...

НАЈНОВИ