Времето денеска ќе биде…

Времето денеска ќе биде сончево и топло, а доцна попладне и во вечерните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и...

Македонија во жолта предупредувачка фаза

Од денеска 14.06.2017 територијата на нашата земја повторно влегува во жолта предупредувачка фаза поради опасност од локално НЕВРЕМЕ во попладневните и во вечерните часови...

Ефтов: Русија и Србија направија државен удар во Македонија на 27 ми?

Vasko Eftov Moram na lazice da vi gi doziram informaciite i analizite bidejki ako se vo eden paket bi bilo sokantno za vas. Steta sto...

Реката Вардар на скопските граѓани во летниот период им овозможувала пријатно разладување од високите...

Реката Вардар на скопските граѓани во летниот период им овозможувала пријатно разладување од високите температури, но ги задоволувала и нивните секојдневни потреби. Освен капачи,...

Тепаниот Богоевски претседател, вратарите Муковски и Тарчуловски членови на Комисијата за мандатно-имунитетни прашања

Собраниската Комисија за избори и именувања денеска за претседател на Комисијата за мандатно-имунитетни прашања го предложи Павле Богоевски, а двајца од членовите се и Крсто...

ЗАПОЧНУВА РАСПАДОТ НА МВРО-ВМРО : Магдалена Несторовска е нов државен секретар во МВР

Магдалена Несторовска е избрана за нов државен секретар во Министерството за внатрешни работи на денешната владина седница на која се именуваат нови кадри и...

ГАФ НА НОВИОТ МИНИСТЕР ЗА КУЛТУРА

Дека незнаењето не е особина за партиска припадност, етничка група ни докажа ново поставениот Министер за Култура. Он патуваќи накај Прилеп се пофали дека...

ВАЖНО ВАЖНО ВАЖНО СООПШТЕНИЕ!!!

Денес, 13.06.2017, во пресцентарот на клубот на новинари, Здруженијата Зелена лупа од Скопје и Јустиција од Куманово, одржаа пресконференција – почеток на проект: ДА...

„Спас за Валандово“ почнa со блокади поради нераспишувањето референдум

Активистите од иницијативата „Спас за Валандово“ денеска со блокада на клучката Валандово – Пирава – Марвинци побараа општинските власти да закажат седница на која...

(ВИДЕО) Рашковски: 80 лица вработени во владата на 2 недели пред смената на власта

Првата задача со која се соочил генералниот секретар на Владата Драги Рашковски била да и најде работа на последната група луѓе кои старата власт...

(ВИДЕО) ШОКАНТНО ПРИЗНАНИЕ НА ТАЛАТ ЏАФЕРИ: Јас му реков на Ахмети да не доаѓа...

Собранискиот спикер Талат Џафери во Стадион зборува за ЈНА, АРМ, УЧК, за бомбите на Заев, за односот на СЈО кон ДУИ,,,. На 27 април се...

Јовановски: Алаѓозовски покажа елементарно незнаење на законите од областа на културата и најави дека...

Неодамнешните официјални најави на новиот министер за култура господинот Роберт Алаѓозовски дека фасадата на зградата на министерството за култура нема да биде санирана и...

ВМРО-ДПМНЕ: Препораката од ЕУ беше условена поради политичката криза во која СДС ја втурна...

Зоран Заев им вети на граѓаните брзо членство во ЕУ и во НАТО без да се задира во идентитетските прашања и без да се...

НАЈНОВИ