Повеќе од 450.000 Македонци се сиромашни

Во 21 век во Македонија, 7 отсто од населението сè уше има полски WC, 5,5 проценти немаат када и туш, 0,5 отсто се без...

Македонија се празни: Колку луѓе ја напуштиле татковината во потрага по подобар живот?

Половина од младите се невработени, а вработените најчесто се платени со минималец од 12.000 денари, без разлика дали се продавачи или инженери. Ова се...

Ново поскапување на горивата од полноќ

Регулаторна Комисија за енергетика ја определи новата цена на нафтените деривати. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, се зголемува за 2,00 ден/лит во однос на...

КОД објави смс пораки кои Трајко Вељаноски ги испраќал на крвавиот четврток (ВИДЕО)

Кој го користел телефонот со кој е дадена наредбата за упад во Собранието на 27-ми април. Ова е само една од темите на вечерашното издание...

Нова национална телевизија 1ТВ: Како изгледаше свеченото отворање на 1ТВ

Синоќа во просториите на новата национална телевизија „1ТВ“ (каде порано беше сместена продукцијата „Томато“) во присуство на стотина гости од политичкиот, новинарскиот, естрадниот свет,...

Гостиварчани ги вознемири неидентификуван летечки објект над градот!

Неидентификуван летечки објект вечерва ги вознемири гостиварчани, откако леталото со чудна форма и со голема брзина се движело над градот. Според очевидци леталото не испуштало...

(ФОТО) На ова место во Македонија има 20 тони злато со вредност од 150...

Македонија како држава е полна со мистерии и легенди за кои сеуште се зборува. Планината Кожув е едно од местата во кои се кријат многу...

Скопски таксист сакал да измамни Американец – еве што направил

На 30.03.2018 година во 19,10 часот во Полициската станица -Центар , Р.Р. (32) од Северна Каролина-САД, со привремено престојувалиште во Скопје, пријавил дека истиот...

НАЈНОВО: ЦИКЛОНОТ ПОЛЕКА НАВЛЕГУВА!

Полека ќе започне влијанието на МОЌНИОТ циклон АЛЕКСЕЈ над нашата територија па така во текот на оваа ноќ облачноста ќе се зголемува а утре...

ФОТО+ВИДЕО: Бел чад излегува од под асфалтот во центарот на Скопје

Пукната цефка на топливикација на улицата пред зградата „Тифани“, во бкизина на дирекцијата на “Македонски пошти”, предизвика паника кај скопјани. Како што може да се забележи...

Извршителката Моника Муча што наплатила 200 евра за долг од 1 денар ветила дека...

Извршителката Моника Муча преку која било изготвено решението за наплата на над 200 евра за долг од казнена камата од 1 денар на скопски...

Тачи: Ако тргне војска од Србија кон Косово, ќе се врати како што се...

Апсењето на директорот на српската владина Канцеларија за Косово и Метохија, Марко Ѓуриќ, во понеделникот во Косовска Митровица, е оркестрирано од Србија, со цел...

Нова рунда преговори во Виена – Нимиц, Димитров и Коѕијас на иста маса

Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас, денеска во Виена ќе имаат средба со медијаторот на Обединетите...

НАЈНОВИ