Сопругата на Ел Чапо се жали: Загрижена сум за него, тој тешко го поднесува...

Сопругата на еден од најголемите нарко-босови на сите времиња, Хоакин Гузман „Ел Чапо“ го прекина своето молчење и се обрати до медиумите пред Сојузниот...

Скопјанка испила солна киселина, лекарите се борат за нејзиниот живот

Соседката пријавила дека Ф.П.(54) вчера околу 12:45 часот во Скопје се заканила дека ќе се самоубие и се заклучила во станот. Од страна на Противпожарна...

Со секири се тепале во Струмица на улица

Во текот на вчерашниот ден околу 15.00 часот во Струмица на улица „Славчо Стојменски“ нарушен бил јавниот ред и мир со тепачка помеѓу Н.А.,...

Оралниот секс ќе стане кривично дело во Уганда

Претседателот на Уганда, Јовери Мусевени изјави дека сака да забрани граѓаните на таа држава да имаат орален секс, со образложение дека „устата е за...

(ВИДЕО) Скопјанец оcтана без велоcипед додека пиеше кафе

Украден велоcипед од Дебар Маало додека cопcтвеникот cедеше во кафеана. Крадецот брзо побегнал, па cопcтвеникот нема доволно време да реагира за да го cпречи во намерата. Можеби...

Нова одлука од Русите: Ќе им дадеме на Сиријците моќно оружје!

Испораката на против-воздушните системи С-300 како и обуката на сириските војници е во рамките на предизвиците во моментот во таа земја, изјави претседателот на...

Подморницата со која Хитлер „побегнал” во Јужна Америка е пронајдена…

Исчезнатата германска подморница за која се вели дека ги пренесла поразените нацистички лидери во Јужна Америка по Втората светска војна е откриена по 73...

Страшна смрт: Унгарска старлета распарчена од месар (ВИДЕО)

Страшното откритие на петок 13. во Нежидерското езеро во австриската покраина Градишче, ги шокирало и самите полицајци. Тие во популарното летувалиште пронашле распарчено женско...

Франкфуртскиот аеродром Fraport нуди годишни плати до 30.000 евра

Франкфурт, 19 април 2018 (МИА) - Најголемиот германски работодавец, аеродромот Фрапорт, објави дека има потреба од работници и им нуди годишна заработувачка од 25.000...

Русија со докази: Нервниот гас со кој беше отруен Скрипал е американски патент

Русија предаде доказ дека нервниот гас од тип „новичок“ бил произведен и патентиран во САД во 2015 година, како еден вид хемиско оружје, изјави...

НЕ САКААТ ПЛАТА ОД 940 ЕВРА: Oдиме таму каде даваат 3500 евра

Хрватските работодавачи имаат недостиг од работници, а тоа посебно се чувствува во текот на летото. Заводот за вработување во Карловац започна со преквалификација меѓутоа голем...

Судот донесе одлука за „Санте Плус”

„Санте Плус“ од понеделник продолжува со работа, велат извори од болницата за ТВ24. Оваа одлука доаѓа по решението на Вишиот уравен суд кој привремено...

Анализа: Заев знаел за поврзаноста на Бејта со „Монструм“, а го користел за трговија...

Јавноста не престанува да се бранува после сведоштвото на родителите на убиените деца на Смиљковско Езеро на Велики четврток во 2012 година. Горан Наќевски, таткото...

НАЈНОВИ