Градоначалникот на Гоствар: МВР да не ги штити бандитите кои истепаа професори

Во историјата на Гостивар никогаш не се случило партиски војници да влезат во училиште и да тепаат професори, изјави градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари,...

Прес-конференција на премиерот Заев за извештајот на Европската комисија (ВИДЕО)

Премиерот Зоран Заев одржува прес-конференција во Владата по повод извештајот на Европската комисија (ЕК) за напредокот на Република Македонија во евроинтеграциските процеси. Попладнево еврокомесарот Јоханес...

Вака само Јапонија се организира: 6.000 полицајци бараат затвореник-бегалец

Јапонскиот министер за правда се извини за бегството на „примерен“ затвореник кој избега од затвор пред повеќе од една недела и во моментов по...

И тоа се случи: Холандија забрани пушење марихуана

Холандскиот град Хаг ќе бид епрвиот во оваа држава што забранува пушење на марихуана, јавуваат тамошните медиуми. Забаните се однесуваат на локации во центарот на...

Роднини на пациенти истепале лекари: Докторка од Кочани со тешки телесни повреди

Роднини на пациенти нападнале дежурна лекарска екипа синоќа во општата болница во Кочани. Напаѓачите биле блиски роднини на пациентка која била хоспитализирана во здравствената установа....

Која е жената на Ал Асад?: Во Сирија беснее смртта, а првата дама нема...

Четириесети и едногодишната Асма ал Асад која ја нарекуваат „пустинска ружа“ и „Првата дама на пеколот“. Првата дама на Сирија и сопруга на Башар...

На Словачка некогаш ѝ се смееле, а сега ја голтаат нејзината прашина: Која е...

По распадот на Чехословачка, словачката економија која тогаш зависела од Чешка паднала за една третина. Денес индустријата сочинува 20 проценти од БДП и 80...

Децата на Асад престојувале во детски камп на Крим

Вработените во Артек не добиле известување за посетата на децата на Башар ал Асад. Децата на сирискиот претседател Башар ал Асад пред извесно време престојувале...

Русите и Сиријците тврдат дека успешно ги собориле американските ракети: Погледнете колку има вистина...

САД, Велика Британија и Франција во саботата наутро изведоа воздушни удари на објекти во Сирија за кои што постоеше сомнеж дека сириската армија ги...

Војникот Хасан соборил 16 американски томахавки, и сега го слават како Супермен

По воздушниот удар на САД, Велика Британија и Франција, Сирија го слави поручникот Хасан ал Џуреф. Овој млад човек пред 7 години, додека крвавата војна...

Наместо сегашните 3 од Скопје до Гевгелија ќе има 5 патарини

Наместо три како што беше првично планирано, на новиот автопат од Демир Капија до Смоквица којшто треба да биде пуштен во употреба до крајот...

Најбогатиот албански бизнисмен во регионот ќе гради мини-град во Скопје

Бизнисменот Самир Мане, кој се смета за најбогатиот Албанец на Балканот, најави изградба на мини-град во Македонија. Тој планира овој град да го изгради...

(ВИДЕО) Ужас и страв како на филм: Американската војска објави снимки од ракетните напади...

Министерството за одбрана на САД објави видеоснимки од саботниот ракетен напад во Сирија. Американски, британски и француски сили започнаа 100 воздушни напади врз Сирија во...

НАЈНОВИ