Путин: Писменоста во Русија дојде токму од Македонија

На официјалната страница на рускиот претседател Владимир Путин се објавени детали од средбата со неговиот македонски колега Ѓорге Иванов. Во делот каде што се...

ЧУДО ОД МАШИНА: Овој хелихоптер е новата гордост на Путин (ВИДЕО)

Камов Ка-62 е последна еволуција на успешниот хелихоптер Ка-60, попознат како Касатка, кој првпат полета пред две децении. Заменик - премиерот на Русија, Дмитриј Рогозин,...

Нови цени на горивата во Македонија од понеделник

Бензините пред две недели со последната одлука на Регулаторната Комисија за енергетика поевтинија за три денари, а цената на дизел горивата се намали за...

ВИДЕО: Граѓаните на протест пред „Про Кредит”, банката ќе слави годишница со 400 квадрати...

Огномет од речиси 400 квадратни мерки ги крена на нозе, жителите на Општина Карпош. И оваа година, како и минатата, „Про Кредит” банка дека...

Дали знаете? Кога патувате со авион овие 5 работи се целосно бесплатни

Разбирливо, дел од авио – компаниите ги кријат овие поволности како змијата нозете, но факт е дека можете да ги имате без потрошен денар....

Катар Ервејс вработува луѓе со средно образование од Македонија

Катар Ервејс вработува нови луѓе од во Хрватска, Србија и Македонија за пополнување на слободни позиции во комерцијалните и административни делови на компанијата. Со цел...

Започнува со работа германската фабрика Лутекс во Велес, ќе вработи до 1.000 лица

Фабриката за производство на технички и индустриски текстил Лутекс, инвестиција на германската компанија СТС Текстајлс, денеска во кругот на поранешната фабрика „Нонча Камишева“ во...

ЕЛЕМ нема да бара поскапување на струјата

ЕЛЕМ нема да бара поскапување на струјата. Веќе и го доставила извештајот со вкупните расходи на Регулаторната Комисија во кој не е вклучено и...

ВИДЕО: Како Макрон го изненади Трамп со цврстиот стисок при ракувањето

Новиот претседател на Франција Емануел Макрон и претседателот Доналд Трамп водеа голема борба за време на ракувањето во Брисел. Како што јавуваат западните медиуми, Макрон...

Се огласи црногорскиот премиер кој беше турнат од Трамп (ВИДЕО)

Тоа беше безизлезна ситуација и никако поинаку не може да се објасни, порача премиерот Душко Марковиќ, коментирајќи го моментот во кој американскиот претседател Доналд...

Прв OUTLET за млади користени возила со премиум квалитет и гарантирани километри

Долгогодишното искуство во автомобилската индустрија и континуираната работа со клиенти (приватни лица и компании ), сопственици на возила од брендовите на Опел, Шевролет, Форд,...

Нападнат автобус полн патници во Египет: 23 мртви, 25 повредени

Вооружани напаѓачи пукале на автобус полн патници во Египет. Драмата се одвивала предмалку, а во автобусот имало Христијани. 23 лица се убиени, 25 повредени. Инцидентот...

Зошто е важна либерализацијата на пазарот за струја?

Со либерализацијата на пазарот на струја ќе се укине монополот на ЕВН, а во исто време македонските компании ќе имаат можност за избор. Конкуренцијата...

НАЈНОВИ