7 C
Skopje, MK
Friday, November 24, 2017

СВЕТ

Цел Зимбабве бесен: Не му можат ништо – загарантиран имунитет за Мугабе

Претставник на владејачката партија на Зимбабве изјави дека никогаш не било во план кривично гонење на досегашниот претседател Роберт Мугабе. Според пратеникот Лавмор Матуке, Мугабе...

Американскиот лекар призна дека сексуално злоставувал повеќе од сто жени

Лари Насар, лекарот на женската гимнастичарска олимписка екипа на САД,  кој се товари за 105 случаи за сексуално злоставување на жени и девојки, по...

Рајското летувалиште во голема опасност: Вулканот само што не експлодирал, се евакуираат илјадници луѓе

Вулканот Агунг, кој се наоѓа на околу 75 километри од главните туристички центри Кута и Семинјак, исфрлил чад во висина од 700 метри над...

Семејството Младиќ крие мрачна тајна: Голема трагедија засекогаш им го сменила животот

Семејната историја на семејството Младиќ ја обележала и голема трагедија од која семејството не се излечило во потполност никогаш. Најтешкиот животен удар за Ратко Младиќ...

(ВИДЕО) Бугарски научници: „Бугарскиот јазик се говори во цела Македонија“

Ана Кочева од Институтот за Бугарски јазик при Бугарската академија на науките, смета дека научниците во светот, па дури и некои во Бугарија, биле...

Уапсени принцеви и министри ќе искешираат 70 % од богатството за да бидат ослободени

Се чини дека владата во Ријад пронашла начин да го намали буџетскиот дефицит предизвикан од пониските цени на нафтата. Како што пренесе „Фајненшнл тајмс“, саудиските...

(ВИДЕО) Сестри спасуваат бебиња при силен земјотрес во Јапонија

Во текот на неодамнешниот земјотрес во Јапонија безбедносната камера во едно породилиште забележа неверојатна ситуација.Кога почна земјотресот, количката на кои беа сместени бебињата почна...

УФО снимено од астронаут oд Меѓународната Вселенска Станица?

НАСА уште еднаш беше обвинета за затскривање на постоечки вонземјански живот, откако еден астронаут успеал да направи фотографија од УФО. Мистериозниот објект бил забележан како...

Трагедија: Се урна авион

Авион на американската воена морнарица, со 11 патници и членови на екипажот се урна во Јапонско Море, југоисточно од Окинава. Веста за несреќата е потврдена...

Тој е најмлад милијардер на светот: За неговата фирма никој не слушнал, а вреди...

Џон Колисон е 27 годишно со потекло од Ирска е со потекло, е најмлад милијардер на светот кој своето богатство сам го стекнал. -Луѓето често...

Јелена Карлеуша нападната од двајца мажи

Јелена Карлеуша доживеала вистински шок во Истанбул, кога двајца мажи го нападнале и истуркале нејзиниот автомобил од патот, пишуваат турските медиуми. Дивата често престојува во...

Меланија ги подготвува новогодишните украси

Првата дама на САД, Меланија Трамп денеска ја продолжува долгогодишната традиција и ја примила официјалната Божиќна елка за Белата куќа. Таа и нејзиниот син Барон...

Слика од 19 век со девојка која држи мобилен телефон во рацете (фото)

Деновиве интересната теорија поврзана со уметничкото дело на "Die Erwartete" од австрискиот сликар Фердинанд Горд Валмилер, насликана во 1860 година, се појави на Интернет. Во...

НАЈНОВИ