Ердоган подготвува нешто големо: Централната банка на Турција ги донесе од САД своите 220...

Централната банка на Република Турција во 2017 година го донесе во земјата целото злато кое што е во нејзина сопственост, а кое се наоѓаше...

Сопругата на Ел Чапо се жали: Загрижена сум за него, тој тешко го поднесува...

Сопругата на еден од најголемите нарко-босови на сите времиња, Хоакин Гузман „Ел Чапо“ го прекина своето молчење и се обрати до медиумите пред Сојузниот...

Оралниот секс ќе стане кривично дело во Уганда

Претседателот на Уганда, Јовери Мусевени изјави дека сака да забрани граѓаните на таа држава да имаат орален секс, со образложение дека „устата е за...

Нова одлука од Русите: Ќе им дадеме на Сиријците моќно оружје!

Испораката на против-воздушните системи С-300 како и обуката на сириските војници е во рамките на предизвиците во моментот во таа земја, изјави претседателот на...

Подморницата со која Хитлер „побегнал” во Јужна Америка е пронајдена…

Исчезнатата германска подморница за која се вели дека ги пренесла поразените нацистички лидери во Јужна Америка по Втората светска војна е откриена по 73...

Страшна смрт: Унгарска старлета распарчена од месар (ВИДЕО)

Страшното откритие на петок 13. во Нежидерското езеро во австриската покраина Градишче, ги шокирало и самите полицајци. Тие во популарното летувалиште пронашле распарчено женско...

Франкфуртскиот аеродром Fraport нуди годишни плати до 30.000 евра

Франкфурт, 19 април 2018 (МИА) - Најголемиот германски работодавец, аеродромот Фрапорт, објави дека има потреба од работници и им нуди годишна заработувачка од 25.000...

Русија со докази: Нервниот гас со кој беше отруен Скрипал е американски патент

Русија предаде доказ дека нервниот гас од тип „новичок“ бил произведен и патентиран во САД во 2015 година, како еден вид хемиско оружје, изјави...

“Рускиот Маск” е силуван и мачен до смрт во затвор во Санкт Петербург

Во затвор во Санкт Петербург брутално бил убиен Валери Псхенични, наречен "руски Елон Маск". Псхенични уште во јануари бил обвинет за проневера на 100...

Прва дама на пеколот или пустинска роза? Оваа убавица на Асад му родила три...

41-годишната Асма ал Асад ја нарекуваат "Пустинска роза" или "Прва дама на пеколот". Првата дама на Сирија и сопруга на Башар ал Асад привлекува...

Крајот на светот доаѓа овој месец: На 23. април на небото ќе се појави...

Теоретичарите на заговори тврдат дека ни се ближи судниот ден, и тоа на 23. април. Велат дека тогаш во соѕвездието Девица ќе дојде до...

Американски толкувач на Библијата: Третата светска војна и апокалипсата ќе почнат во Дамаск!

Теоретичарите на заговори се сигурни дека избивањето на Третата светска војна, која ќе почне на Блискиот исток, е одамна предвидено на страниците на Библијата. Еден...

Меланија ќе го остави Трамп поради оваа блондинка!

За разлика од останатите љубовници на американскиот претседател, Барбара Мур и натаму го поддржува и го брани. Поранешната Плејбој зајачица и манекенка Барбара Мур, открила...

НАЈНОВИ