Хрватите бегаат, масовно ја напуштаат татковината – еве што се случува

Хрватска според податоците во 2016 година ја напуштиле скоро 36.500 луѓе, но цифрата постојано се зголемува. Хрватите најмногу се иселуваат во Германија. Минатата година во...

Температурата ќе се искачи над 51 степен – прогласен неработен ден поради високите температури

Владата на Ирак денеска објави неработен ден поради горештините. Одлуката е донесена откако температурите во државата достигнаа 50 степени Целзиусови. Тоа е првото предупредување за...

Трагедија: Почина познатиот актер при пад од мост

Јан Триска почина во родната земја само два дена откако паднал од најпознатата знаменитост во Прага, Мостот Чарлс. Актерот познат по филмовите „"Ronan" и...

Топ листа на најсилни кучиња во светот: На прво место е кучето од кое...

Дали отсекогаш сте се прашувале кое куче е најсилно на светот? Епа следното видео ќе ви покаже и докаже. Некои кучиња се толку силни, што...

Трагедија: Се урна авион

Авион на американската воена морнарица, со 11 патници и членови на екипажот се урна во Јапонско Море, југоисточно од Окинава. Веста за несреќата е потврдена...

Трагедија во Германија: Се сруши авион

Германското обвинителство соопштило дека два државјани на Австрија и еден од Германија загинале во несреќата на малиот авион кој падна во југозападна Германија. Авионот се...

Ја уби сестричката (3) на брутален начин: Кога го откри мотивот сите се шокираа,...

Парис Ли (24) од Тексас пред 10 години ја уби својата помлада сестра Ела (4), а објаснувањето што го даде за своето злосторство, ги...

Се зголемува бројот на загинатите во земјотресот!

Бројот на загинатите во земјотресот во Кина би можел да порасне и на околу 100 лица, проценуваат кинеските власти, по информациите дека потресот со...

Да се замрзнете од страв: Меланија ја накитила Белата куќа со застрашувачка декорација

Тема за овогодинешната прослава во Белата куќа требало да биде „почитување на традицијата“, но судејќи по фотографиите, сценографијата изгледа како да е преземена од...

Модниот свет на колена после ваквиот изглед на Меланија Трамп

Меланија Трамп е сигурно една од најстилизирана жена на светот. Секогаш е во добра комбинација, стилизирана со вкус. Не постпои моден критичар кој би...

Објавено видеото од убиството на рускиот борач Јуриј Власко (Вознемирувачко видео)

Снимката од последните моменти од животот на рускиот борач Јуриj Власко објавен е на социјалните мрежи. Власко е убиен кон крајот на јули во...

ВИДЕО: Ураганот Ирма го „голтна“ океанот

Разорната моќ на ураганот Ирма предизвика водата на брегот на Бахамите да се повлече многу повеќе од вообичаеното. – Не можам да верувам. Ова е...

Страшно: Кристијан Голубовиќ брутално застрела човек во кафана!

Кристијан Голубовиќ јавно и отворено зборува за своите злодела, а еден е од ретките кои успеале да го преживеат сега култниот филм за криминалот...

НАЈНОВИ