(ВИДЕО) Руски војник му го попречи патот- Асад тргна заедно со Путин, но не...

Сирискиот претседател Башар ал-Асад во својата земја мораше да се придржува кон барањето на рускиот војник за време на посетата на рускиот претседател Владимир...

Затвореник им се предаде на властите по 20 години поминати во бегство

Затвореникот Гасан Салех (66), кој пред 20 години успеал да побегне од федералниот затвор во американската сојузна држава Пенсилванија, им се предаде на властите...

Фудбалери изрешетани со гумени куршуми

Нисколигашкиот фудбалски натпревар во Аргентина помеѓу Армстронг и Спортива го одбележи неверојатна бруталност на локалната полиција. Инцидентот го започнале навивачите, а за да ја смират...

Видео: 24-годишна девојка се заканувала дека ќе ги убие сите во авионот

24-годишната Валери Курбељо била уапсена и затворена поради смртни закани на лет за Сакраменто. Таа запалила цигара во тоалетот на авионот додека тој бил некаде...

Путин забележал дека некој го следи: Додека ја напуштал Сирија, видел нешто на небото...

Рускиот претседател Владимир Путин забележал дека, додека од Сирија летал кон Египет, некој го следи. Имено два авиони „ливци“ го следеле авионот на Путин откако...

Нова теорија за исчезнатиот малезиски авион: На оваа можност никој не помисли (видео)

Сеуште не се знае каде е авионот „Малезија ерлајнс“ кој изчезна во 2014 година во лет за Каула Лумпура преку Пекинг. Во исчезнатиот авион имало...

Во Калифорнија пепел наместо снег

Пепел и чад ги тераат луѓето да се бора за воздух во Јужна Калифорнија, каде веќе една недела беснеат огромни пожари што ги прави...

Дете се лизна на мразот, па следеше шок:

Снимка на која е прикажано како брутален татко го шутира своето, кое е скоро бебе се појави на социјалните мрежи. Човек на околу 50 години...

Отишол на прослава со сопругата а тогаш дознал мрачна тајна која му го променила...

Прославата која една компанија ја организирала за своите вработени била ноќна мора за еден маж. Всушност она што дознал тој е дека неговата сопруга...

Хрватска завеана: Обилни врнежи од снег, силен ветер и хаос на патиштата

Снежно невреме ја зафати Хрватска и предизвика големи проблеми во сообраќајот. Според загрепски медиуми, снег паѓа во Капела, на Сљеме, Горски Котар. Влажните и лизгави коловози...

Веќе 40 години живее со крената десна рака, има добра причина за тоа

Индиецот Амар Барати повеќе од 40 години ја држи својата десна рака постојано крената, а причина за тоа е духовноста. Тој се одрекол од земските...

ВИДЕО: Руски новинар претепан за време на директно вклучување во програма

Руски новинар доби удар со тупаница во лицето во текот на директeн вклучување во телевизиската програма од традиционалната прослава на падобранците во Москва. Никита Развозхаев,...

Видео: Со автомобил влета на фудбалски терен – им свиреше и на играчите да...

На фудбалски натпревар во националната лига на Обединетите Арапски Емирати се случил инцидент кога автомобил влетал на теренот додека се играл натпревар. Фудбалерите останеле зачудени,...

НАЈНОВИ