Снимки како се уриваа згради од силниот земјотрес во Мексико

Најмалку 224 луѓе загинаа во вчерашниот земјотрес што го погоди Мексико со интензитет од 7,1 степен според Рихтерова скала, соопшти националната агенција за цивилна...

Објавил селфи со својата сопруга па ја разбесни цела нација: Оваа фотографија ја шокираше...

Само три дена откако Саудиска Арабија објави дека на жените конечно ќе им биде дозволено да возат автомобили, еден маж вработен во една нафтена...

Хорор: Тинејџер со секира нападна неколку лица во Швајцарија

Еден 17-годишник вооружен со секира синоќа нападна неколку лица на бензиска станица во местото Флимс во кантонот Сент Гален во североисточниот дел на Швајцарија,...

Полицијата влегла во стан на педофил: Тоа што го виделе таму ќе го паметат...

Во јавноста беше објавена снимка од апсењето на педофилот Дејвид Тимоти Декин (53), која открива во какви услови живее монструмот кој злоставувањето го емитувал...

Снимка од моментот кога комбето прави масакр во Барселона(ВИДЕО)

Шпанските медиуми објавија видео од комбето што со голема брзина коси се пред себе на преполниот плоштад Ла Рамбла во Барселона . На снимката од...

Едвај извлекол жива глава: Кенгур претепал младо момче кое пробало да го убие

Кога младиот Џошуа Хајден (19) тргнал во лов на кенгури, не ни очекувал дека ќе се врати дома со скршена вилица и затворено око. Имено,...

Австралија кажа „ДА“ за …

Австралијанците прославуваат низ улиците ширум земјата откако резултатите на двомесечната национална анкета покажаа масовна поддршка за легализацијата на истополовите бракови. Доцна синоќа австралиското Биро за...

Маж од Монтреал измамил полицајци – направил автомобил од снег, а тие тргнале да...

Триесет и три годишниот Симон Лаприсе, уметник од Монтреал изработил копија на автомобил од снег, за што му требале 4 часа, а потоа седел...

Понижувачко апсење на девојки кои краделе во самопослуга (ВИДЕО)

Сигурни сме дека овие девојки ја имаат научено лекцијата, откако ги фатија како крадат во самопослуга. Дефинитивно не очекувале вакво нешто да им се...

АК партија отвора претставништва во 7 држави, меѓу кои и во Македонија

АК партијата ќе отвора свои претставништва во Русија, САД, Германија, Англија, Франција, БиХ и во Македонија. Турската Партија на правдата и развојот (АК партија) ќе...

Докторот кој докажа дека вакцините ПРЕДИЗВИКУВААТ АУТИЗАМ пронајден мртов како плови во река

Истакнатиот истражувач на аутизмот и противник на вакцините на средината на оваа година е пронајден како плови мртов во река во Северна Каролина, а...

Докторка заклучила пациентка – не сакале да и дадат лекови

Докторка во Домот на здравството во белград направила вистински хаос кога во својата ординација држела заклучена пациентка. Се работи за Александра лазовиќ од Белград...

Поради големиот број жени за мажење: Владата на Исланд дава 5000 долари ако ожените...

Владата на Исланд планира да ја зглеми популацијата , која во последните неколку години е во континуиран пад. За проблемот да биде поголем женската...

НАЈНОВИ