Уживале на позната плажа кога одеднаш се појавил чамец полн со луѓе кои почнале...

Туристи на една плажа на југот во Шпанија останале затекнати и збунети кога на брегот пристигнал гумен чамец со група од околу 30 мигранти. На...

Таа преку оглас ме најми да ја застрелам во глава

Маж кој е уапсен поради убиство на девојка од Колорадо, рекол во полицијата дека ја убил бидејќи тааго најмила за да го направи тоа. Џозеф...

Најскапата камуфлажа во историјата: Како Американците ја криеле фабрика за авиони на „Boeing“

За време на Втората светска војна производството на еден бомбардер Boeing-17 чинело над 200.000 долари. Тоа е околу 3,4 милиони долари пресметано во денешното...

Пјонгјанг подготвен да разговара со САД за нуклеарната програма

Северна Кореја им вети на САД дека е подготвена да разговара за иднината на својот нуклеарен арсенал, кога лидерите на двете земји ќе се...

ВИДЕО: Татко скопкна од 60 метра со својата ќерка во раце

Видео снимката од таткото, кој држејќи ја во рацете својата двегодишна ќерка, скокнал банџи џамп од 60 метри височина, направена во западна Малезија, брзо...

Син ја тужеше мајка си зошто објавувала негови слики на Фејсбук, одлуката на судот...

Една Италијанска се најде на суд откако ја тужеше 16-годишниот син, а сето поради фотографиите кои ги објавувала на социјалната мрежа Фејсбук. Семејниот суд во...

Зошто Меланија Трамп ja прекрши традицијата на првите дами на САД?

Првата дама на САД Меланија Трамп ја скрши долгогодишната традиција на првите дами и пристигна сама на годишното Обраќање на претседателот до нацијата за...

(ВИДЕО) Татко сака да го задави педофилот

Драматични снимки од судењето на педофилот Лери Насар во судницата во Мичиген. Таткото чии три ќерки биле сексуално нападнати од докторот побарал пет минути...

Црни прогнози на германските научници: Не чекаат библиски поплави, а овие земји први ќе...

  Научниците на германскиот Потсдамски институт за изучување на климатските промени објавиле предупредување дека поплавите во наредните 25 години ќе бидат се почести и се...

Откако дозна дека е мртов, Сталоне мораше да докажува дека е жив

Актерот Силвестер Сталоне требаше да докаже на фановите дека тој се уште е жив откако на социјалните мрежи повторно се прошири бизарна измама, во...

Баба со часови чекала на дождот да се појави принцот Хари – неговата реакција...

Дафне Дан живее во Австралија и има 97 години. Чекала 7 часа за да го види принцот Хари, кој бил во посета на нејзината...

ПОРАДИ АЈВАР ВО ЗАТВОР: Печел пиперки во Канада, а сега му се заканува казна...

Брачниот пар Росиќ, кои со години живеат во Канада, се најде лице во лице со канадските правосудни органи, и тоа поради печење на пиперки! Велат...

Хит понуда, ожени се со девојка од Исланд и доби 5000 долари!!

Владата на Исланд ќе плаќа по 5000 долари на секој маж што ќе се ожени со жена од Исланд. Малата островска земја на северот на...

НАЈНОВИ