Германскиот министер предупредува: На светот му се закануваат големи судири

Германскиот министер за надворешни работи, Зигмар Габриел, предупредил во Минхен дека светот на почетокот на 2018. година се соочува со бројни безбедносни предизвици и...

Има и вакви наставници

Антони и Отумн Нелсон биле загрижени за својот син кој тргнал во прво одделние и доаѓал дома вознемирен, па побарал од училиштето да спроведе...

Плејбој зајачица: Имав секс со Трамп кога Меланија се породи, ме привлекоа неговиот шарм...

46-годишната Карен МекДугал, поранешна Плејбој зајачица, која тврди дека во текот на 2006. година била 10 месеци во врска со Доналд Трамп, открила нови...

Снимка од Канада ги преплави социјалните мрежи (ВИДЕО)

Жителите на Британска Колумбија, кај канадската провинција направиле видео на 13 јануари кое набрзо предизвикало голем број на шпекулации. Видеото е направено кај кањонот Чикамус...

(ФОТО) Оваа жена се давела во заклучено БМВ, а потоа полицајците направиле нешто што...

Крајбрежната полиција еден ден си ја вршела својата работа како и секогаш. Пол Вотс и Сајмон Расел патрорирале долж крајбрежјето кога забележале нешто, од што...

Вулканот Јелоустон би можел да ги збрише САД

Најновото истражување на вулканот Јелоустон во американската сојузна држава Вајоминг покажува присуство на истопени карпи на околу 4,8 километри под површината на Земјата. Таквата...

БОРДЕЛ КОСОВО: Светот го тресе секс скандал од Балканот до Хаити – припадници на...

Откако беше откриен скандалот со хуанитарните работници на органзиацијата „Оскфам“ кој плаќале за секс со жени во Хаити, како и дека меѓу нив најверојатно...

Шок на рендген на Железничка – Обезбедувањето се запрепасило кога го виделе ова

Обезбедувањето на железничката станица во Кина доживеа чуден инцидент. Имено, еден патничка, која сакаше да и биде торбата пред очи, заедно со неа влегла во...

Хорор дупка во центарот на Рим: Се отворила навечер и почнала да голта автомобили,...

На дното на огромната дупка сега се гледаат скршените автомобили кои паднале во неа. Во предградието на Рим одненадеж се отворила земјата и настанала дупка...

Ципрас ѝ порача на Турција: Грција не игра игри

Грчкиот премиер, Алексис Ципрас, по повод сударот на турскиот и грчкиот брод во Егејското море, изјави дека Атина нема да го толерира оспорувањето на...

(ВИДЕО) Ова е херојот на масакарот во Флорида: Тренер со своето тело ги штител...

Седумнаесет лица, деца и возрасни, се убиени во средното училиште во Флорида, каде 19- годишниот Николас де Хесус Круз пукал од автоматска пушка, по...

Некогаш гладувале, а денес ја имаат една од најуспешните држави ВО СВЕТОТ: Која е...

Земјата која пред 150 години се мачела во глад, каде повеќе од 10 проценти од популацијата, односно 250.000 луѓе го загубиле животот, денес важи...

ВИДЕО: Земјотрес од 7,2 степени го погоди Мексико

Земјотрес со магнитуда од 7,2 степени според Рихтеровата скала го погоди Мексико. Според извештаите од локалните медиуми, во земјотресот нема жртви и не е...

НАЈНОВИ