Русија со докази: Нервниот гас со кој беше отруен Скрипал е американски патент

Русија предаде доказ дека нервниот гас од тип „новичок“ бил произведен и патентиран во САД во 2015 година, како еден вид хемиско оружје, изјави...

“Рускиот Маск” е силуван и мачен до смрт во затвор во Санкт Петербург

Во затвор во Санкт Петербург брутално бил убиен Валери Псхенични, наречен "руски Елон Маск". Псхенични уште во јануари бил обвинет за проневера на 100...

Прва дама на пеколот или пустинска роза? Оваа убавица на Асад му родила три...

41-годишната Асма ал Асад ја нарекуваат "Пустинска роза" или "Прва дама на пеколот". Првата дама на Сирија и сопруга на Башар ал Асад привлекува...

Крајот на светот доаѓа овој месец: На 23. април на небото ќе се појави...

Теоретичарите на заговори тврдат дека ни се ближи судниот ден, и тоа на 23. април. Велат дека тогаш во соѕвездието Девица ќе дојде до...

Американски толкувач на Библијата: Третата светска војна и апокалипсата ќе почнат во Дамаск!

Теоретичарите на заговори се сигурни дека избивањето на Третата светска војна, која ќе почне на Блискиот исток, е одамна предвидено на страниците на Библијата. Еден...

Меланија ќе го остави Трамп поради оваа блондинка!

За разлика од останатите љубовници на американскиот претседател, Барбара Мур и натаму го поддржува и го брани. Поранешната Плејбој зајачица и манекенка Барбара Мур, открила...

Вака само Јапонија се организира: 6.000 полицајци бараат затвореник-бегалец

Јапонскиот министер за правда се извини за бегството на „примерен“ затвореник кој избега од затвор пред повеќе од една недела и во моментов по...

И тоа се случи: Холандија забрани пушење марихуана

Холандскиот град Хаг ќе бид епрвиот во оваа држава што забранува пушење на марихуана, јавуваат тамошните медиуми. Забаните се однесуваат на локации во центарот на...

Која е жената на Ал Асад?: Во Сирија беснее смртта, а првата дама нема...

Четириесети и едногодишната Асма ал Асад која ја нарекуваат „пустинска ружа“ и „Првата дама на пеколот“. Првата дама на Сирија и сопруга на Башар...

На Словачка некогаш ѝ се смееле, а сега ја голтаат нејзината прашина: Која е...

По распадот на Чехословачка, словачката економија која тогаш зависела од Чешка паднала за една третина. Денес индустријата сочинува 20 проценти од БДП и 80...

Децата на Асад престојувале во детски камп на Крим

Вработените во Артек не добиле известување за посетата на децата на Башар ал Асад. Децата на сирискиот претседател Башар ал Асад пред извесно време престојувале...

Русите и Сиријците тврдат дека успешно ги собориле американските ракети: Погледнете колку има вистина...

САД, Велика Британија и Франција во саботата наутро изведоа воздушни удари на објекти во Сирија за кои што постоеше сомнеж дека сириската армија ги...

Војникот Хасан соборил 16 американски томахавки, и сега го слават како Супермен

По воздушниот удар на САД, Велика Британија и Франција, Сирија го слави поручникот Хасан ал Џуреф. Овој млад човек пред 7 години, додека крвавата војна...

НАЈНОВИ