БОГАТИТЕ ВО ЖЕСТОКА ПАНИКА: Европа ги укина банкарските тајни за сите-па дури и во...

Готово е со банкарските тајни во Европа, а даночните власти на секоја држава веднаш ќе знаат се за сите отворени сметки, изјавил Пјер Московски,...

Полска ја растури Европската олигархија: Наместо данок за граѓаните, воведе ДАНОК ЗА БАНКАРИТЕ!

Додека банкарите се среќни, граѓаните на државата никогаш нема да бидат среќни! Европската унија веќе не знае како да ги контролира земјите како Полска, чии...

Се закнува ли војна меѓу Грција и Турција?

САД синоќа ги повикаа Грција и Турција за намалување на тензиите во Егејското Море, по инцидентот при кој турски патролен чамец се судри со...

Работи кои не сте ги знаеле за Путин: Кое му било кодното име како...

Рускиот претседател Владимир Путин веројатно во моментот е најмоќниот светски лидер, и за него се знае речиси се, но има и тој некои свои...

Северна Кореја во голем стил: Ким Јонг Ун на воена парада ги извади и...

Во Пјонгјанг се одржа воена парада на која учествуваа 13.000 војници на која беше прикажано најмодерното севернокорејско оружје, помеѓу останатото и интерконтиненталната балистичка ракета...

БОРБА ЗА НАФТЕНИ ПОЛИЊА: САД започна со напади против Сириската војска која се обидува...

Последните акции на коалицијата на чело со САД во Сирија покажуваат дека целта на Вашингтон е завземање на имот кој и припаѓа на Сирија,...

Од небо падна огромно ледено парче

Чистач на улици и еден минувач избегнаа голема незгода кога среде лондонска улица од небо падна големо парче мраз. Настанот го снимила камера поставена во...

Пронајдени се 209 делови од тела: Во несреќата загинала вереницата на хокеар, а најмладата...

Еден ден после авионската несреќа во која што загинаа 71 лица, во руските медиуми започнаа да се појавуваат имињата на настраданите. Откако беше објавено дека...

Светски аларм, апокалипса која му се заканува на целиот свет: Остануваме без вода за...

Јужноафрикански Кејптаун е првата метропола во која што чешмите целосно ќе пресушат во април оваа година, а во голема опасност се и други повеќемилионски...

Каква идеја: Дроновите ќе слетуваат на камионите за да заштедат батерија

Нова интересна идеја од Амазон - беспилотните летала кои што ќе вршат достава, ќе „автостопираат“ камиони, односно ќе слетуваат над нив за да заштедат...

Одмаздата на Израел е брутална: Најинтензивна акција против Сирија во последните три децении

Израелската армија изведе интензивни ракетни напади на цели во Сирија, откако бил пресретнат и соборен ирански дрон кој што полетал од база во Сирија...

Германец одлучил да купи цело село, а потоа зажалил: Откако го виде ова, одлучи...

Германецот кој што одлучил да го купи целото село Алвине во источната германска покраина Брандебург за 140 илјади евра, сега сака да се повлече...

Туристи од целиот свет ќе дојдат во Босна да го видат ова: Погледнете што...

Археологот Семир Османовиќ тврди дека пронашол необична карпеста форма во обилк на совршена топка во шумата кај Завидовиќ ( Босна и Херцеговина) и верува...

НАЈНОВИ