УБИСТВО! – Американската држава го одобрува абортусот во текот на сите 9 месеци од...

Сојузната држава Делавер попушти пред активистите поборници за легализацијата на абортусот со можноста да истиот се изврши низ сите девет месеци на бременост кај...

ШОК! Експлозија пред објект на НАТО во реонот на…

Слаба експлозија одекна утрово пред објект на НАТО во западниот турски округ Измир, јави Си-Ен-Ен Турк. Според телевизијата, при експлозијата, што се случила околу 8...

Бундестагот изгласа повлекување на германските трупи од базата Инџирлик

Германскиот парламент изгласа повлекување на своите трупи од воздушната база Инџирлик во Турција. Поради новите тензии помеѓу Берлин и Анкара, трупите ќе бидат префрлени во...

Уаспен тинејџер осомничен за терористички напад

Холандската полиција денеска уапси 18-годишен тинејџер, осомничен дека се обидел да обучи други лица за изработка на експлозивни направи, соопшти денеска холандското Обвинителство. Тинејџерот, кој...

Бомбаш самоубиец совладан во Брисел

Белгиската војска неутрализирала личност која носела појас со експлозив на главната железничка станица во Брисел. Медиумите пренесуваат дека полицијата стрелала кон мажот со експлозив и...

Докторот кој докажа дека вакцините ПРЕДИЗВИКУВААТ АУТИЗАМ пронајден мртов како плови во река

Истакнатиот истражувач на аутизмот и противник на вакцините на средината на оваа година е пронајден како плови мртов во река во Северна Каролина, а...

Екс-шефот на ЦИА вели дека авганистанската војна ќе трае со децении

Ние не победуваме сега во Авганистан. Ние ќе го исправиме тоа што претходно беше можно“, изјави Матис, опишувајќи ја моменталната состојба на војна во...

ОН: Низ светот раселени се 65,6 милиони луѓе

Рекордни 65,6 милиони луѓе биле принудени да ги напуштат своите домови до крајот на 2016 година, поради војни, насилство и прогон, информираат од Обединети...

Во Париз напаѓач со автомобил полн со експлозив се забил во полициско возило

Француската полиција ја евакуираше познатата париска авенија Елисејски полиња откако напаѓач со автомобил се заби во полициско возило. Автомобилот на напаѓачот потоа се запалил, а...

Сите жртви од нападот крај џамијата во Лондон се муслимани

Сите жртви од нападот што се случи крај џамијата во лондонската населба Фајнсбури Парк се муслимани, изјави претставникот на противтерористичката единица на лондонската полиција Нил Басу. –...

Се породи во авион, а бебето доби најубав подарок

Патничка на 10.500 метри надморска височина се породи во авион – пишува во соопшението на авио-компанијата. 20- годишната Индијка се породила во авион и на...

(ВИДЕО) Комбе удрило во пешаци близу џамија во ЛондонШ

Возило удрило во пешаци во областа Финсбури Парк во северниот дел на Лондон пред Муслимански социјален дом кој се наоѓа во близина на една...

Уште една победа за Макрон, апсолутно мнозинство во парламентот

Францускиот претседател Емануел Макрон забележа уште една победа на изборите откако неговата партија ЛРЕМ освои мнозинство на парламентарните избори. Како што пренесе АФП, партијата на...

НАЈНОВИ