Страшна сообраќајка автомобил смачкан од коњ (ВИДЕО)

Страшна сообраќајка автомобил удира во коњ, автомобилот смачкан а коњот си продолжува да трча. Снимката е од Романија. https://www.youtube.com/watch?v=-axu1Rc1uuA

(ВИДЕО) Запознајте ги најстарите младенци на светот

Таа има 95 години, а тој 93. Судбината ги поврзала, а откако се венчаа официјално станаа најстари младенци на светот со вкупен збир на...

Саудиска Арабија ја купува Босна

Мондо – Белград Арапските инвеститори преку домашни посредници продолжуваат да купуваат земјиште во Босна и Херцеговина – низ Сараево и околината. Последните месеци, најмногу купуваат напуштено...

Уапсен маж со нож кај британскиот парламент

Зградата на британскиот парламент е блокирана, како и околината, а едно лице е уапсено, јавуваат светските медиуми. Како што се наведува, уапсен е маж кој...

Триесет загинати е последниот биланс од пожарот во Лондон

Најмалку 30 лица загинаа во пожарот што завчера изби во 27-катница во Лондон. Полицијата соопшти дека нема знаци дека пожарот намерно бил предизвикан. Пожарот изби еден...

ЕП и го одзеде имунитетот на Жан-Мари Ле Пен на барање на француското правосудство

Европскиот Парламент денеска им го одзеде имунитетот на двајца европратеници од францускиот крајно десничарски Национален фронт, од кои единиот е Жан-Мари Ле Пен, и...

Уапсена цела смена цариници – Голема акција на полицијата, колони на граница

На преминот „Кулата“, кој е најголем на границата меѓу Бугарија и Грција, создадени се километарски колони од возила поради апсење на речиси цела смена...

(Документ на ЦИА)РУСИТЕ СПРЕМАЛЕ ВОЕНА ИНТЕРВЕНЦИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Формирање на Голема Македонија во природните...

Американската Централна разузнавачка агенција – ЦИА пред неколку дена објави преку 12 милиони документи кои ги прибирала во текот на минатиот век, а се...

Путин: Писменоста во Русија дојде токму од Македонија

На официјалната страница на рускиот претседател Владимир Путин се објавени детали од средбата со неговиот македонски колега Ѓорге Иванов. Во делот каде што се...

ЧУДО ОД МАШИНА: Овој хелихоптер е новата гордост на Путин (ВИДЕО)

Камов Ка-62 е последна еволуција на успешниот хелихоптер Ка-60, попознат како Касатка, кој првпат полета пред две децении. Заменик - премиерот на Русија, Дмитриј Рогозин,...

ВИДЕО: Како Макрон го изненади Трамп со цврстиот стисок при ракувањето

Новиот претседател на Франција Емануел Макрон и претседателот Доналд Трамп водеа голема борба за време на ракувањето во Брисел. Како што јавуваат западните медиуми, Макрон...

Се огласи црногорскиот премиер кој беше турнат од Трамп (ВИДЕО)

Тоа беше безизлезна ситуација и никако поинаку не може да се објасни, порача премиерот Душко Марковиќ, коментирајќи го моментот во кој американскиот претседател Доналд...

Свечено отворено новото седиште на НАТО

Новото седиште на НАТО денеска беше официјално пуштена во употреба, откако градежната фирма ги предаде клучевите и беа кренати знамињата на земјите-членки, а над...

НАЈНОВИ