7 C
Skopje, MK
Friday, November 24, 2017

ЗАБАВА

Александра Пријовиќ ќе ве остави без текст: Обидете се да не гледате во нејзиното...

Александра Пријовиќ важи за една од најголемите ѕвезди на нашата естрада, а кога ќе видите како се појави на концертот на својот колега, ќе...

Марија Шерифовиќ збесна: Викаше на цел глас среде снимање

Марија Шерифовиќ во последното емитување на Емисијата „Ѕвездите на Гранд“  во саботата почна да вика и да се дере на цел глас. Таа била бесна...

Се снима ново продолжение од култниот „Паркот Јура“, излезе првиот трејлер

Сценаристот на „Паркот Јура: Пропаднато кралство“, Колин Тревороу на Твитер објави куса снимка од новото продолжение на филмот „Паркот Јура“, чија премиера е закажана...

Дневен хороскоп (24.11.2017) Петок

Овен (21.03 – 20.04) Работите поврзани со банкарството за вас стануваат интересни и вие најверојатно ќе посакате да се сретнете со некој кој има можност...

Паркот на пениси во Јужна Кореjа атракција за посетителите

Јужна Кореја има парк каде е најголемата колекција на пениси во светот. Паркот Хаесинданг е оворен е во 2007 година и во него има повеќе...

(Видео) Се прошета низ трговски облечена само по танга

Со нацртани маица и фармерки, моделот Марија Лучоти прошета низ трговски центар во Меркиленд за да види дали некој ќе забележи дека е гола. Таа...

Него ретко го гледате – Елена Велевска го покажа сопругот

На својот Инстаграм профил, пејачката Елена Велевска ги израдува фановите со фотографија од нејзиниот сопруг Маријан. Иако е сопруг на една од нашите најпознати фолк-пејачки...

Целосно голи на вечера: Во Париз отворен нудистички ресторан, ѕирнете во него

Франција е светски позната по опуштеното однесување на нејзините државјани, а ширум земјата постојат десетици нудистички  кампови, плажи и базени. Сепак, сега во Париз е...

Ова е сопругата на Дино Мерлин која ја крие од јавноста

Дино Мерлин е еден од ретките уметници кои на публиката единствено им ја покажуваат својата музика, додека приватниот живот го чуват за себе. Неговата сопруга...

Се штедело на материјал: Џенифер Лопез го покажа меѓуножјето, а фановите едногласни „премногу е“...

Славната пејачка веќе со години одлично се справува на музичката сцена, а од ден на ден се повеќе ги фасцинира своите фанови, но овој...

Накова си најде партнер: Се тетовираа заедно – таа е неговата убавица, а тој...

Моделот Александра Накова која важи за една од најзгодните Македонки, периодов стана се поактивна на социјалната мрежа Инстаграм. Иако неколку години беше во медиумска илегала,...

Бали Бег го промовираше новиот филм (ФОТО)

Вчеравечер во Истанбул се случи премиерата на филмот на Бурак Озчивит.. На настанот присуствуваа бројни новинари, пријатели на актерите, но и обожаватели кои успеаја да...

Дневен хороскоп (23.11.2017) Четврток

Овен (21.03 – 20.04) На почетокот на денот ќе бидете добро расположени, но во текот на вечерта ќе дојде до промена. Всушност вас ве совладуваат...

НАЈНОВИ