Дневен хороскоп 17.06.2017

  Овен (21.03 – 20.04) Со оглед на тоа дека ќе бидат присутни некои напнатости ќе бидете чувствителни и до крајот на денот тоа ќе биде...

Дневен хороскоп (05.23.2017) Вторник

ОВЕН Во оваа точка од времето вашата потреба за независно изразување е толку многу изразена, па секој еден што нема да го почитува тоа, едноставно...

Според хороскопот ова е вашиот идеален партнер за врска и секс

Тешко дека преку хороскопот може да донесете важни љубовни одлуки, но факт е дека искуствата ни покажуваат дека со некои од знаците имаме подобра...

Дневен хороскоп (05.22.2017) Понеделник

ОВЕН Многу комуникации и муабети денес околу некакви планови и намери, а тие секако добри, но ви советувам помалку да зборувате, а повеќе да делувате....

Кои се тројцата најдобри мажи за брак според хороскопскиот знак?

Ова се трите најдобри МАЖИ ЗА БРАК – според хороскопот! Лав Мажите родени во овој знак се силни, но и строги. Со други зборови, тие се...

Дневен хороскоп (05.21.2017) Недела

Овен Денес се чувствувате стабилно, после емоционалните состојби кои беа присутни во вчерашниот ден. Ќе доаѓате до некои заклучоци и ќе се насочите кон одржување...

Родени сте на непарен ден, непарен месец или непарна година? Еве што значи тоа!

Тоа што некоја личност е родена во непарен ден, непарен месец и/или непарна година има своја цел, а нумерологијата на овој начин ви помага...

Викенд Хороскоп (20 – 21 МАЈ, 2017)

Овен  Не верувајте им премногу на луѓето. Тие единствено го сакаат вашиот неуспех. Затоа, овој продолжен викенд потрудете се да останете глуви на нивните...

Дознајте дали вашиот знак спаѓа во најпрочуените љубовници во Зодијакот

Според астрологијата, овие честири знаци оставаат најсилен впечаток врз партнерот за време на љубовната игра… 4. Скорпија Скорпиите се многу таинствени, па своите најдлабоки сексуални желби...

Овие четири знаци наредниот месец ќе се “капат” во пари

Следниот месец конечно ќе донесе пари на следните хороскопски знаци: Овен Конечно работата ќе ги даде посакуваните резултати. Вие го заслужувате тоа! Затоа очекувајте голем бонус...

Избегнувајте ги кавгите со овој хороскопски знак!

Постои еден хороскопски знак кој е подобро да се избегнува во кавгите. Иако делуваат мирољубиво, немојте да ги чепкате кога се бесни. Имаат многу трпение,...

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (15.5-21.5.2017)

Овен И покрај сите непријатни ситуации кои ќе ви се случуваат оваа недела, сепак љубовта ќе ве исполни и ќе ви донесе радост и оптимизам....

Овој хороскопски знак е најдобар сопруг …

Секој човек има свои доблести и мани кои го прават единствен, но експертите во областа на астрологијата веруваат дека положбата на планетата и хороскопските...

НАЈНОВИ