Викенд Хороскоп (20 – 21 МАЈ, 2017)

Овен  Не верувајте им премногу на луѓето. Тие единствено го сакаат вашиот неуспех. Затоа, овој продолжен викенд потрудете се да останете глуви на нивните...

Дознајте дали вашиот знак спаѓа во најпрочуените љубовници во Зодијакот

Според астрологијата, овие честири знаци оставаат најсилен впечаток врз партнерот за време на љубовната игра… 4. Скорпија Скорпиите се многу таинствени, па своите најдлабоки сексуални желби...

Овие четири знаци наредниот месец ќе се “капат” во пари

Следниот месец конечно ќе донесе пари на следните хороскопски знаци: Овен Конечно работата ќе ги даде посакуваните резултати. Вие го заслужувате тоа! Затоа очекувајте голем бонус...

Избегнувајте ги кавгите со овој хороскопски знак!

Постои еден хороскопски знак кој е подобро да се избегнува во кавгите. Иако делуваат мирољубиво, немојте да ги чепкате кога се бесни. Имаат многу трпение,...

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (15.5-21.5.2017)

Овен И покрај сите непријатни ситуации кои ќе ви се случуваат оваа недела, сепак љубовта ќе ве исполни и ќе ви донесе радост и оптимизам....

Овој хороскопски знак е најдобар сопруг …

Секој човек има свои доблести и мани кои го прават единствен, но експертите во областа на астрологијата веруваат дека положбата на планетата и хороскопските...

НАЈНОВИ