Не ми кажувај дека ти недостигам!

Кога раскинуваме, во суштина нам не ни недостасуваат личностите, ниту пак нивниот изглед, нивниот глас, ниту пак големината на нивните раце, туку начинот на...

Попрво рака во оган, отколку да кажат „Те сакам“: 2 хороскопски знаци кои не...

Не станува збор дека тие не знаат да сакаат, едноставно не знаат како да го покажат тоа. Ако живеете со овие знаци, ќе мора...

Жени, еве за што најмногу фантазираат мажите во кревет

Мажите би сакале сексот да им трае подолго и тие ја сакаат предиграта како и жените, и повеќето од нив преферираат бавно доживување на...

Зошто луѓето се бакнуваат?

Дали знаевте дека научното истражување на бакнувањето се вика „филематологија“? За време на еден бакнеж, паровите разменуваат 9 милиграми вода, 0.7 милиграми протеин, 0.18...

Еј, мислам дека те сакам!

Ми се допаѓа неговото лице. Ми се допаѓа тоа како се чувствувам поради него и зборовите кои ми ги кажува. Тој е паметен, тој...

Драма во авион- патниците останаа со подотворена уста (ВИДЕО)

Вчера науто патниците во летот од Манчестер до Ибица останале шокирани откако девојка одлучи да го „јавне„ своето момче среде авион без ронка срам. -Најпрвин...

Дали бракот ја убива желбата за секс?

Познато мислење е дека како поминуваат годините и медениот месец избледува, двојките ја губат навиката за секс, тој станува рутина, дури и обврска која...

Мажите се посреќни со подебелки жени

Најновото истражување покажало дека мажите кои се женат со жени кои имаат повеќе килограми се многу посреќни, всушност 10 пати посреќни од мажи кои...

НАЈНОВИ