Тајните на францускиот начин на исхрана

Француската кујна се смета за една од најдобрите во Европа. Освен оригиналните рецепти, Французите имаат уште неколку тајни околу исхраната. Локален сезонски производ – најдобар...

Новак Ѓоковиќ ја поддржа акцијата на Уницеф: Најважните моменти поминати со својот син кријат...

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ одлучи на своите обожаватели да им ги прикаже најубавите моменти кој ги имал како татко со својот син Стефан, па...

Што се случува со мозокот кога некој ќе ни го скрши срцето?

Губењето на љубовта и раскинувањето на врската го менуваат и хемискиот состав на нашиот мозок. Праќањето на 50 пораки за 5 минути, пиењето алкохол...

(ВИДЕО) Сакал да му покаже боречки вештини, но дедото го научил на памет!

Кога дедо ќе те научи на памет! Некои дедовци благодарение на здравиот живот, или генетиката, се повитални и од момчињата, а дедото кој можете да...

Невообичаени патувачки рекорди

Секојдневно, милиони луѓе патуваат. Овој факт не е никаква новост или изненадување, но некои од патниците се обидуваат да ги зачинат работите со поставување...

Трендот „Невиност“ полека доаѓа и во Македонија…

Хирушката интервенција за враќање на невиноста трае само 15 минути. Достапна е во Македонија и тоа на неколку клиики, а истата чини од 500...

Лето 2017: Градиште со комплетно нова плажа и богата програма

За 10-на дена една од најубавите охридски плажи ја стартува летната сезона 2017-та. Токму по овој повод, тие комплетно ја реновираа плажата, која сезонава...

Пешачењето помага во учењето

Учениците, кои секој ден пешачат од 20 до 30 минути имаат повеќе концентрација за учење и се чувствуваат подобро и посмирено, покажа едно истражување...

(ВИДЕО) Го покажа задникот без гаќички – Студиото во ШОК!

Во новата емисија „Ѕвездите на Гранд Специјал“, свој перформанс имаше Индира Арадиновиќ Инди. Таа ја зиведе својата песна „Чка космичка“, а нејзиниот настап беше...

Исповед:Се мажам за грд и досаден маж! Ме гледа како Бог и ми дава...

Милена одлучила да се омажи за човек кого го смета за грд. Вели дека никогаш не би го погледнала на улица, затоа што не...

Тања Милевска од Брисел ја има најдобрата порака до ВМРО ДПМНЕ: Ебете се за...

За сите бркања од работа, затворени медиуми, тужби, грозни клевети, лаги, партиски соопштенија полни омраза, за сите извалкани репутации, за сите венци, затвори, сообраќајни...

Се што сакав беше да се бориш за мене…

Се што барав беше да се бориш за мене. Да ми ја кажеш вистината кога ќе почувствуваш дека нешто не е во ред. Да...

НАЈНОВИ