7 C
Skopje, MK
Friday, November 24, 2017

ЖИВОТЕН СТИЛ

Видео: Неверојатно – една година јадел само компири и еве што му се случило

Ендру Флиндерс Тејлор од Мелбурн, учител и татко на две деца пред една година одлучил да се ослободи од неговата зависност од храна. Во...

(ВИДЕО) Роман Абрамович во Дубровник наточи гориво во вредност од еден милион евра

Јахтата „Еклипс“, која е во сопственост на рускиот тајкун Роман Абрамович, наточила гориво во пристаништето Груж, во близина на Дубровник. За пловидба низ хрватските територијални...

Станија објави супер секси фотографии покрај базен, сите гледаат во нејзиниот задник

Мора да се признае дека Станија Добројевиќ многу води сметка за својата линија. Таа вежба редовно, а на радост на посилниот пол, таа гордо...

Фото: Карлеуша во „леопардско бикини“има „проблем “ со облините

Српската пејачка Јелена Карлеуша повторно „ги запали“ социјалните мрежи. Популарната Џеј Кеј објави неколку фотографии кои предизвикаа вистински хаос кај нејзините фанови на интернет. Карлеуша облечена...

ФОТО:Сузана Гавазова во бикини

Жешките денови направија многу од нашите ѕвезди да се соблечат во бикини. Пејачката Сузана Гавазова oдлучи да се разлади на летните температури, но и да...

Скопјанец раскажува: Се заљубив, ми го сврти умот, добивме дете и ме избрка

Преку мој пријател на „Фејсбук“ пред три години запознав девојка, Анџела, од Италија. Немав никакви намери со неа. Таа беше инструктор по нуркање, што беше...

Работите се изменија: Мажите почнаа да бегаат од секс на првиот состанок!

Мажите повеќе не се тие кои очајнички сакаат девојката да ја однесат во кревет веднаш по првото излегување. Истражувањата покажуваат дека жените се тие кои...

Бали Бег и Неџла на меден месец во Малдиви, еве како си поминуваат

Како во турските, така и во домашните медиуми, информациите за турската брачна двојка, Бурак Озџевит и Фархие Евџан, постојано се редат една по друга. Откако...

Мажите преферираат жени со ваков вид фотографии на социјалните мрежи

Кога станува збор за запознавање преку социјалните мрежи, профилната фотографија игра важна улога. Внимателно одбраната фотографија може да ги зголеми шансите за пронаоѓање љубов,...

Поза од Камасутра само за најхрабрите љубовници!

Според древниот текст под име Камасутра, сексот е еден од предиспозициите за избалансиран живот. Во текстот, неговиот автор Mallanaga Vatsyayana пишува за квалитетната врска на љубовниците,...

5 необични летни секс пози кои мора да ги пробате!

Ова се незаборавни, но во истовреме и романтични моменти кои ќе ве натераат да ја соблечете облеката и да тргнете во необична летна авантура...

Кога жените се чувствуваат секси?

Во Англија беше спроведена анкета на тема „Кога жените се чувствуваат секси?“ во која беа вклучени повеќе од 20.000 припаднички на понежниот пол. Резултатите...

И направил бебе на љубовницата па избегал: По 9 месеци, ваква карма не можел...

Уште еден доказ дека се излегува на површина, обично кога најмалку очекуваме. Новото време и интернет технологијата им овозможи на љубовниците полесно да договараат состаноци,...

НАЈНОВИ